Hráči bojovali až do závěrečného hvizdu rozhodčího a v samém závěru jim byl odměnou vítězný gól. Hosté se představili jako velmi kvalitní tým, který hrozil nebezpečnými brejky a svoji kůži vůbec neprodal lacino. V době, kdy se už pomalu zdálo, že Olšina bude vůbec poprvé v sezoně svědkem penaltového rozstřelu, vzal na sebe zodpovědnost LUKÁŠ SLEZÁK, který umístěnou ránou k pravé tyči překonal výborného gólmana Mariána Hejla a zajistil tak svému týmu nesmírně důležité tři body.

„V závěru, kdy už jsme hráli vabank, se po několika soubojích míč odrazil na vápno, kde jsem zrovna stál a s trochou štěstí se mi to podařilo propálit do sítě," popsal klíčový okamžik celého utkání týnišťský útočník.

Jak lehké či těžké bylo z vašeho pohledu východočeské derby s Českou Třebovou?
Vzhledem k nelichotivému postavení v tabulce je pro nás každý divizní zápas těžký. Bylo to bojovné utkání, šancí na obou stranách bylo poskrovnu, i když nějaké závary tam byly. Možná, že by průběhu spíše slušela remíza, nicméně nakonec se štěstí přiklonilo k nám. Body potřebujeme jako sůl, i proto máme všichni z vítězství velkou radost.

Překvapilo vás, že hosté předvedli tak houževnatý, sebevědomý výkon?
Očekávali jsme to. Soupeř se pohybuje v horních patrech tabulky, má čtrnáct bodů a porazil i Vysoké Mýto. Má velmi kvalitní mužstvo. Jsme rádi, že jsme vyhráli a o to jsou tři body cennější.

Vaše branka padla až v 90. minutě a předtím se už už zdálo, že budou rozhodovat penalty. Pokud by k nim opravdu došlo, domníváte se, že byste při nich byli znovu úspěšní, tak jako před dvěma týdny ve Vysokém Mýtě?Tak to bych vůbec netvrdil.Penalty, to je vždy buď a nebo. Je to loterie, náhoda, ke komu se víc přikloní štěstí. Na ně spoléhat nelze, raději bereme výhru za tři body.

V příštím kole čeká Týniště v sobotu zápas na trávníku ambiciózních Živanic, které vede zkušený trenér Košátko. Kudy by podle vás mohla vést cesta k bodům?
Živanice jsem viděl, mají výborné a šikovné fotbalisty. Je to velice kvalitní mančaft. Pokud chceme nějaký ten bod přivézt, bude to chtít poctivý výkon od každého. Základem je bezchybná defenzíva. Když si každý bude plnit to svoje, snad to dobře dopadne. Porazit se dá každý a do každého utkání jdeme s cílem uspět. (hl)