Největší překvapení jedenáctého kola elitní krajské fotbalové soutěže se bezesporu zrodilo v Týništi nad Orlicí, kde domácí podlehli 0:4 poslednímu celku tabulky, Jiskře Česká Skalice.

Jedním z mála hráčů v týnišťském dresu, který navzdory výsledku snesl přísnější měřítko, byl záložník a tvůrce hry DAVID STEJSKAL. Naběhal spousty kilometrů, nabízel se, bojoval, ani on však potupné porážce týmu z Olšiny zabránit nedokázal.

Co podle vašeho názoru rozhodlo především o vaší nečekané porážce?
Byl to v první řadě náš velmi laxní výkon. Hráli jsme opravdu špatně, scházely nám bojovnost a nasazení.

Na začátku druhého poločasu, navzdory nepříznivému stavu 0:2, jste si vynutili převahu a zdálo se, že by se vám mohlo podařit vývoj ještě zvrátit…
Nástup do druhého poločasu nám opravdu docela vyšel, byly tam nějaké náznaky šancí. Pokud bychom vsítili kontaktní gól, mohli jsme to ještě zdramatizovat. Bohužel po deseti minutách jsme se vrátili k mizerné hře z prvního poločasu a po třetím inkasovaném gólu bylo rozhodnuto. Hosté se dostali asi šestkrát k naší brance a z toho dali čtyři góly, to je špatné.

Zhruba po hodině hry při vašem trestném kopu se zdálo, že jeden z hostujících hráčů zahrál ve zdi rukou. Jak jste viděl tuto situaci?
Rukou zahrál spíš někdo z našich hráčů. Byl to špatně zahraný signál z mé strany, penalta to určitě nebyla.

V příštím kole se Týniště představí na hřišti rezervy Nového Bydžova. Kudy by mohla vést cesta k bodům?
Musíme hlavně zlepšit přístup a zvýšit bojovnost. Pokud se vrátíme ke kvalitním výkonům, které nás zdobily na jaře, věřím, že se nám znovu začne dařit. Bez bojovnosti se zkrátka vyhrát nedá.   (hl)