Krajský fotbalový přebor: Rychnov jede k poslednímu, Přepychy míří k lídrovi

V domácím prostředí se představí Dobruška, Doudleby a Týniště, Rychnov a Přepychy zajíždějí na hřiště soupeřů.
Do konce podzimní části zbývá odehrát – pokud to počasí dovolí – ještě čtyři kola. Vzhledem k postavení v tabulce bude každý zápas pro „desetibodovou“ trojici Přepychy, Doudleby a Týniště nesmírně důležitý pro další vývoj soutěže.

SO 15.30: TJ Dobruška (2. místo, 25 bodů) – TJ Jiskra Česká Skalice (6. místo, 19 bodů). Diváci se mají na co těšit. Alespoň podle statistik. Na trávník totiž vyběhnou čtyři hráči, kteří mají na svém kontě dohromady 38 gólů. Proti domácím útočníkům Hájkovi (12) a Haškovi (7) se postaví Dvořáček (10) a Merganc (9). „Oba celky vyznávají útočný fotbal. Bude záležet na tom, která dvojice či tým se dříve prosadí,“ míní dobrušský trenér Milan Mikušík. Respekt budí zvláště střelecký apetit Mergance, který po příchodu ze Živanic v průběhu podzimní sezony během pěti zápasů vstřelil 9 gólů. Pikantní bude souboj i pro Hájka, který se utká se svým bývalým parťákem z náchodského útoku Miroslavem Vodehnalem, současným českoskalickým koučem.
SO 15.30: TJ Velešov Doudleby nad Orlicí (13. místo, 10 bodů) – Slovan Broumov (10. místo, 17 bodů). Domácí celek po celkem očekávané porážce na hřišti vedoucího Převýšova čeká série čtyř důležitých zápasů, většinou s týmy ze spodních pater tabulky. „Musíme v nich získat co nejvíce bodů, abychom si vytvořili dobrou výchozí pozici pro jarní odvety,“ sdělil doudlebský kouč Jan Chasák. Jeho tým po Broumovu přivítá Kunčice, zajíždí do Přepych a sezonu zakončí doma s Kratonohami.

NE 10.15: SK Převýšov (1. místo, 34 bodů) – SK Přepychy (12. místo, 10 bodů). Domácí jsou jasným favoritem a jakákoliv jejich bodová ztráta by patřila do kategorie zázraků. Přepychy získaly v posledních třech zápasech pět bodů, ale remíza s posledním B–týmem Nového Bydžova je může mrzet.
NE 10.15: RMSK Cidlina Nový Bydžov B (16. místo, 5 bodů) – FC Spartak Rychnov nad Kněžnou (8. místo, 19 bodů). Zřejmě souboj dvou nejmladších mužstev přeboru. Hosté po porážce v Dobrušce a remíze s Týništěm se chtějí vrátit na vítěznou vlnu. A právě na hřišti posledního týmu k tomu mají dobrou příležitost.

NE 15.30: SK Týniště nad Orlicí (14. místo, 10 bodů) – FK Lázně Bělohrad–Pecka (9. místo, 19 bodů). Domácí po dvou remízách chtějí naplno bodovat. Proti kvalitnímu nováčkovi, jenž si spravil chuť výhrou nad Dobruškou, to budou mít hodně těžké.