S několika novými tvářemi, ale hlavně se snahou napravit tak trochu pošramocenou reputaci z první poloviny elitní krajské soutěže vstupují do jarních odvet fotbalisté SK Týniště nad Orlicí.


STK řídícího svazu navíc kvůli neoprávněnému startu jednoho z hráčů hostí kontumovala zápas 11. kola Týniště – Česká Skalice (0:4). Vítězství 3:0 a tři body získal tým Týniště. Znamená to, že tým z Olšiny se se ziskem 28 bodů bodově dotáhl na čtvrtý Jičín a na vedoucí Trutnov ztrácí šest bodů. Těsně před startem jarní části přeboru Královéhradeckého kraje přijal pozvání k rozhovoru vládce týnišťské lavičky RADEK HRUBÝ.

Co Vám napověděly přípravné zápasy? Jistě je potěšitelná úspěšná bilance, ze sedmi duelů jste v šesti slavili vítězství…
Jsem rád, že se nám výsledkově dařilo a i předváděná hra odpovídá mým představám. Doufám, že ve stejných výkonech budeme pokračovat i v soutěžních zápasech. Na druhé straně mám z toho tak trochu zvláštní pocit. Každého soupeře jsme v klidu přehráli, paradoxně jsem si říkal, že případná prohra na hřišti rezervy Pardubic by nám mohla prospět, i tam jsme však uspěli. Neuspěli jsme až v generálce, kdy jsme podlehli Vysokému Mýtu.

Další pozitivní zprávou je jistě návrat marodů, kteří na podzim v sestavě často chyběli. Jedná se o brankářskou jedničku Marcela Marčišina, kapitána Jana Plašila a tvůrce hry Jiřího Vydareného…
Máte pravdu, o je pro nás velmi důležité. Všichni tři uvedení hráči patří ke klíčovým oporám, dalo se na ně spolehnout a vlastně táhli mančaft. Jsem moc rád, že se uzdravili a mohu s nimi pro jaro počítat.

Můžete krátce představit nové tváře v mužstvu?
Lukáš Slezák v minulosti již v Týništi působil, je to kvalitní útočník, což všichni víme. Teď na sobě začal ještě více pracovat, snaží se a na hřišti je to znát. Určitě pro nás bude přínosem. Pokud jde o Odehnala, je to mladý obránce, který také odehrál kvalitní zápasy a rádi bychom jej zabudovali do mužstva. Vedení klubu jedná ještě o příchodu dalšího útočníka.

Máte již jasno v otázce základní sestavy, která vyběhne na hřiště v zahajovacím jarním mistrovském utkání v Trutnově?
Tak přípravné zápasy nám mnohé napověděly. Máme k dispozici kvalitní hráčský kádr a nastoupit může prakticky kdokoli. Ale v podstatě už jsem rozhodnutý.

Na co se vy osobně konkrétně nejvíce těšíte?
Těším se,že se bude na jaře hrát na dobrých, kvalitních terénech. Věřím, že budeme předvádět pohledný fotbal, který bude přinášet i úspěšné výsledky. Z toho bych měl radost. Byl bych rád,kdyby na naše zápasy chodilo hodně příznivců, budeme se snažit je odměnit kvalitní hrou.

Vaše přání těsně před startem jarní sezony?
Věřím, že navážeme na kvalitní výkony a úspěšné výsledky z přípravných zápasů. Důležitý bude vydařený start do jarní části soutěže, protože od něj se pak odvíjí její další průběh. Máme sice těžký los, ale přesto chceme na hřišti favorizovaného Trutnova uspět. A přál bych si také, aby se nám na jaře vyhýbaly zranění a nemoci. Smůly jsme si na podzim v tomto ohledu již vybrali dost. V závěru zimní přípravy se nám zranil Adam Tomášek. Doufám, že bude brzy v pořádku.

Miloslav Hlavatý


Jarní los Týniště

17. kolo – neděle 17. 3., 15.00
Trutnov – Týniště n. O.

18. kolo – sobota 23. 3., 15.00
Týniště – Libčany

19. kolo – sobota 30. 3., 16.00
Jičín – Týniště

20. kolo – sobota 6. 4., 16.30
Týniště – L. Bělohrad


21. kolo – neděle 14. 4., 16.30
Jaroměř – Týniště

22. kolo – sobota 20. 4., 17.00
Týniště – Č. Kostelec

23. kolo – sobota 27. 4., 10.15
Slavia HK – Týniště

24. kolo – sobota 4. 5., 17.00
Týniště – Kratonohy

16. kolo – středa 8. 5.,17.00
Týniště – Olympia HK

25. kolo – neděle 12. 5., 17.00
Č. Skalice – Týniště

26. kolo – sobota 18. 5., 17.00
Týniště – Nový Bydžov B

27. kolo – 26. 5., 17.00
Rychnov – Týniště

28. kolo – 1. 6., 17.00
Týniště – Hořice

29. kolo – sobota 8. 6., 17.00
Týniště – Dvůr Králové B

30. kolo – neděle 16. 6., 17.00
Broumov – Týniště