Smírný duel nováčků v Častolovicích

Rychnovsko – V úvodním jarním dějství krajské fotbalové I. A třídy se představily dva týmy z našeho okresu. Častolovice v duelu s dalším nováčkem z Bílé Třemešné remizovaly a Ohnišov prohrál v sousedském derby v Novém Městě nad Metují, když dohrával o deseti bez vyloučeného Tadeáše Fiedlera. Kostelečtí fotbalisté měli volný los.

18.3.2014

Tvrdý souboj o míč v podání novoměstského obránce Dominika Nejmana (vlevo) a Lukáše Nožky z Ohnišova. Foto: Zdeněk Mudroch

Častolovice – Bílá Třemešná 1:1
Fakta – branky: 67. Pinkas – 18. Macek.  Rozhodčí: Kubišta. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Častolovice: Jedlička – Novák, M. Přikryl (70. Mitana), Kuhn, Marek – Brandejs (90. Dostál),  Cvejn, Pavel Mráz, T. Přikryl – Pinkas, T. Králík (46. Koblása).
Luboš Chlajn, trenér AFK Častolovice: „Musím přiznat že výkon hostujícího týmu byl velice kvalitní. Podařilo se nám vyrovnat, a tak je pro nás bod relativně dobrý."

Nové Město n. M.– Ohnišov 2:0
Fakta – branky:  8. P. Růžička, 85. T. Voráček. Rozhodčí: Dujsík. ŽK: 5:5. ČK: 0:1 (65. T. Fiedler). Diváci: 100. Poločas: 1:0. Ohnišov: Mačí – Králíček, J. Remeš, Kratěna, L. Remeš – Poláček, Macháček, Fiedler, Kuchta – Nožka, Balek.

Jaroslav Macháček, trenér TJ Start ZD Ohnišov: „V místním derby byli nejprve aktivnější domácí a s velkou dávkou štěstí se ujali vedení. Postupně se hra vyrovnala a přišly i naše šance, které volaly po gólu. Naši snahu o vyrovnání oslabilo vyloučení Fiedlera, který reklamoval neodpískání pro nás jasné penalty.

Domácí pak ke konci utkání pojistili své vedení. Penalty jsme se nakonec dočkali až v 90. minutě, ale nic už neřešící kop jsme neproměnili. Škoda, že jsme z důvodů nemocí nemohli nastoupit v nejsilnější sestavě. Přesto se domnívám, že utkání by spíše slušela remíza."

18.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.

Novým ředitelem muzea se stal Petr Grulich

Hradec Králové - To, o čem si Hradec povídá už dva týdny, se stalo skutečností. Rada Královéhradeckého kraje schválila novým ředitelem Muzea východních Čech historika z hradecké univerzity Petra Grulicha. Rada ho vybrala ze sedmi adeptů, kteří se o místo ucházeli.

Magnet kola ovládla Javornice

Rychnovsko - Okresní přebor II. třídy ve fotbale: Výhru Ohnišova nad Kosteleckou Lhotou zařídil Jan Macek čtyřmi brankami.

Úspěšní i neúspěšní: Něco končí a něco nového začíná

Královéhradecko - Zatímco ANO získalo ve volbách pět mandátů, zbylé strany, které v hlasování rovněž uspěly, mohou do sněmovny poslat jen po jednom zástupci. Na mnohé známé tváře tak místo nezbylo. Štěstí naopak přálo některým dosud málo známým politikům.

Krajský fotbal: Smutné jubileum. Smiřice zůstaly podesáté bez bodu

Královéhradecko - Krajská fotbalová I. A třída i obě skupiny I. B třídy mají za sebou další soutěžní střetnutí.