Atraktivní okresní derby v Černíkovicích uspokojilo čtvrt tisícovky diváků zásluhou útočné hry obou týmů. Spokojenější byli utkání příznivci hostujícího Českého Meziříčí. Gólové hody byli k vidění v Častolovicích. Ohnišov a Vamberk prodloužily úspěšné série.

Černíkovice - Č. Meziříčí 1:3

Hosté zvítězili zásluhou většího množství proměněných šancí. V prvním poločase se hrálo oboustranně ofenzivně, jak se říká od branky k brance. Už ve 3. min. přišla velmi pěkná akce domácích, když se Černý uvolnil ve vápně, ale střelu zastavila tyč Fryntovy branky. O dvě minuty později domácí podržel Holoubek vyražením nebezpečné střely Slánského. Z následného rohu Kupka zatočil míč na břevno. V 15. min. prokličkoval Kotyza před vápno, kde našel volného Noska, ale jeho slabá střela mířila vedle branky. V 17. min. hosté rychlou narážečkou prošli domácí obranou, ale P. Tomášek střílel mimo branku. O tři minuty později znovu domácí podržel Holoubek. Ve 25. min. podobnou akci domácích zmařil rychlým vyběhnutím Frynta. Poté obě mužstva zahrávála po dvou trestných kopech, ale s nepřesnou muškou. Pět minut před přestávkou hosty opět podržel brankář. Z následné rozehrávky chtělo České Meziříčí přejít do rychlého brejku, ale ztratilo na polovině hřiště míč. Pohl našel volného T. Vika, který podél vybíhajícího brankáře otevřel skóre zápasu - 1:0. Černíkovičtí se z vedení neradovali dlouho. V poslední minutě chybovali také oni a o gólový trest se postaral Kupka - 1:1.

Inkasovaný gól do šatny domácí viditelně zaskočil. V 50. min. hostující Tomášek napálil míč z pětatřiceti metrů a ten zapadl pod spojnici břevna a tyče - 1:2. V 55. min. musel předčasně opustit hřiště vyloučený útočník Českého Meziříčí po faulu na Kotka. Těsně před ním totiž už viděl žlutou kartu za řečnění. Z následného trestného kopu domácí vytěžili roh, po němž Holoubek hlavičkoval jen do náruče brankáře. V 70. minutě už po několikáté podržel hosty gólman Frynta, tentokrát vyrazil střelu Pohla. V 77. min. po dlouhém odkopu hostí si domácí obránci neporozuměli s brankářem, z čehož oslabení hosté vytěžili roh. Po jeho rozehrání zápas definitivně rozhodla trefa střídajícího Kubíčka - 1:3. Hosté byli v závěru pod tlakem, ale dvoubrankový náskok uhájili. K velice dobrému utkání přispěla i trojice rozhodčích Jehlička, Filip a Urbánek.

Milan Hašek, trenér FC České Meziříčí: „Domácí nevyužili úvodní převahu. Hrálo se hodně ofenzivně - ve dvacáté minutě to mohlo být 2:2 a po půlhodině 3:3. V průběhu úvodního poločasu jsme hru vyrovnali. Po přestávce Černíkovice oslabila ztráta zraněného střelce jejich branky Tomáše Vika. Výbornými zákroky v brance nás podržel David Frynta. Oceňuji, že jsme dokázali ubránit více než půlhodinové oslabení.“

Branky: 40. T. Vik – 45. Kupka, 52. P. Tomášek, 79. Kubíček. ČK: 55. R. Havel.
Sokol Černíkovice: D. Holoubek - Bárta (70. Stodůlka), Kotek, Kotyza, Jůdl - Černý (75. J. Hanuš), Pohl, Polívka, D. Hanuš – T. Vik (46. J. Holoubek), Nosek.

FC České Meziříčí: Frynta – Šichan - Kozák, M. Slezák, Čáp – L. Havel, P. Tomášek, J. Tomášek, Kupka (75. Kubíček) – R. Havel, V. Slánský.

Častolovice - Babí 4:4

Již v páté minutě se ocitl ve vyložené šanci domácí Pavel Mráz, ale z malého vápna trefil pouze tělo hostujícího gólmana. Vzápětí se skóre změnilo, ale po gólu na druhé straně. Babí se ujalo vedení – 0:1. V 10. min Dostál vysunul Brzokoupila, který v samostatném úniku zakončil vedle. O minutu později nebezpečně střílel T. Přikryl,ale brankář míč vytěsnil na roh. Na druhé straně zahrozili hosté nebezpečnou střelou těsně vedle. Ve 28. min Pavel Mráz rozehrál lišácky trestný kop na Brzokoupila, a ten nedal brankaři hostí šanci - 1:1. O dvě minuty si hosté vzali vedení nazpět, když na střelu z hranice šestnáctky brankář Jedlička nemohl dosáhnout - 1:2. Domácí se nevzdávali a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Ve 37. min unikl po pravé straně Petr Mráz, předložil míč před branku Tomáši Přikrylovi a ten střelou pod břevno vyrovnal - 2:2. Druhou půli začali trestným kopem hosté, ale bez gólového efektu. Ve 49. min. strhli vedení na svou stranu opět hosté po další střele zpoza šestnáctky - 2:3. V 60. min. neodpískal rozhodčí evidentní „šlapák“ v pokutovém území na T. Přikryla. O minutu později vyšla krásná akce domácím, kdy Marek vysunul T. Přikryla a ten přehodil hostujícího gólmana - 3:3. Brankové hody však stále nebraly konce. V 65. min. zahrávali hosté trestný kop, ale mířili nad branku. V 69. min. putoval míč po ose T. Přikryl, Pavel Mráz, Milan Brzokoupil a posledně jmenovaný střelou na zadní tyč poslal domácí poprvé do vedení - 4:3. Častolovičtí těsné vedení neudrželi. Čtvrt hodiny před koncem se zaváhání jejich obrany dostal před Jedličku osamocený útočník a bylo počtvrté v utkání srovnáno - 4:4.

Branky: T. Přikryl 2, Brzokoupil 2 - Fiedler 2, David, Kratěna. AFK Častolovice: Jedlička – M. Přikryl - Marek, Beneš, Dostál (35. Plašil) - Polák, T. Přikryl, Pavel Mráz, Kalousek - Brzokoupil, Petr Mráz (70. Pinkas).

Malšovice – Ohnišov 0:1

Ohnišovští prodloužili vítěznou sérii na tři zápasy. O jejich zaslouženém vítězství rozhodl na konci úvodní čtvrthodiny Kárník.
Branka: Kárník. Start Ohnišov: Čejchan – Hronovský, Týfa, Nejman, Králíček – Hofman, Macháček, Rydlo, Fiedler – Kárník, Zrzavý.

Předměřice – Albrechtice 2:4

Vladimír Pacholík, trenér SK Albrechtice: „Domácí měli do poločasu více ze hry, ale šanci jsme proměnili my. Hned po přestávce jsme vyrobili nesmyslný faul. Zaplatili jsme vyrovnáním z pokutového kopu a vyloučením O. Velíška. Navzdory oslabení nám vedení vrátil Jaroš. Poté jsme se disciplinovaně bránili a dokázali trestat soupeřovy chyby v defenzivě. Mužstvo podalo velmi dobrý výkon.“
Branky: 46. Zeman z pen., 89. Šimerda – 75. a 81. Vít, 36. L. Velíšek, 52. Jaroš. ČK: 46. O. Velíšek. SK Albrechtice: Králík – O. Velíšek, Zeman, Strnad, Benák – Kamš (75. Čtvrtečka), Kotyza (88. Beránek), Jaroš, L. Velíšek – Vít, Čepelka.

Loko HK – Vamberk 0:4

Vamberští fotbalisté nadále drží neporazitelnost. Po čtyřech remízách se v Hradci radovali z premiérového vítězství, přestože téměř celý poločas po dvou vyloučeních hráli v devíti!
Jan Čermák, trenér Baníku Vamberk: „Jsem rád, že jsme utkání dokázali zvládnout i v devíti lidech. Dokonce jsme v oslabení vstřelili i dvě branky. Hráči si uvědomili, že při dodržovaní taktických pokynů se dá hrát vyrovnaná partie navzdory početní ztrátě.“
Branky: Flekr, Šponar, Mudruňka, Havel. ČK: 40. M. Šponar, 55. Dostál. Baník Vamberk: J. Flekr – Svoboda, Dostál, Baculák, Mudruňka (75. Malý) – L. Flekr, Souček, Vašků, P. Šponar – M. Šponar, Hamerský (65. Havel).

Slavia Hradec – Opočno 2:1

Opočno hrálo téměř poločas v deseti po vyloučení Škrabala a v oslabení inkasovalo rozhodující gól.
Bohuslav Jakoubek, trenér Spartaku Opočno: „Chtěl bych hráče pochválit za to, že se dokázali vypořádat s oslabením. K marodům Slezákovi s Frimlovi přibyly absence K. Petra, Poláka a Krištofa.
Branky: 44. Lán, 60. Erber – 49. Michl. ČK: 55. Škrabal. Spartak Opočno: Krulich – Tláskal – Lukášek (55. Černík), Praus, V. Jelen – Přibyl (86. Moravec), Reichl, Musil, Škrabal – L. Jelen, Michl. (six)