Druhou nejvyšší soutěž opouští poslední Kroměříž a předposlední Příbram, která ještě nedávno působila mezi tuzemskou elitou. A právě její sestup může přidělat vrásky několika mančaftům z našeho regionu. Pojďme si upřesnit, jaký dopad to může mít a na koho přesně.

Sestup jednoho českého celku z F:NL znamená, že z ČFL budou padat tři – z obou skupin poslední tým tabulky a také horší tým z předposledního místa v porovnání obou skupin. Prvním jistým sestupujícím jsou Přepeře, poslední tým skupiny B. V téže „grupě“ je předposlední rezerva FC Hradec Králové. Ta si ale díky nedělnímu domácímu vítězství s Českou Lípou (5:0) polepšila a momentálně na sestup není. Nic jistého ale rozhodně nemá, záchranu bude muset stvrdit v závěrečných dvou kolech.


Načítám tabulku ...

Pád Příbrami způsobil i fakt, že ze všech třech skupin divizí (A, B, C) bude dohromady sestupovat o jeden mančaft více, tedy deset. To znamená, že ze všech třech skupin půjdou dolů tři celky a navíc i nejhorší tým z třináctého místa. V „naší“ céčkové skupině je z tria krajských zástupců (Slavia Hradec Králové, Trutnov, Nový Bydžov) v největším ohrožení poslední jmenovaný, kterému tři kola před koncem patří dvanáctá pozice.


Načítám tabulku ...

Případný pád krajského zástupce z divize by znamenal, že z krajského přeboru by místo původně jednoho padajícího padaly dva týmy. V současné chvíli by to byl poslední Jičín a předposlední Hořice.


Načítám tabulku ...

Z I. A třídy by měly padat dva týmy (při sestupu žádného i jednoho týmu z divize) a oba už momentálně mají jistotu sestupu. Jedná se o poslední Nové Město nad Metují a předposlední Miletín.


Načítám tabulku ...

Co se týká I. B třídy, tak sesun jednoho celku z divize by neumožnil postup do I. A třídy třetímu týmu (vedle vítězů obou skupin), kterým je teď céčko Chlumce nad Cidlinou, druhý mančaft tabulky skupiny A.


Načítám tabulku ...

Sestup jednoho divizionáře by ještě způsobil pád pátého týmu z B třídy, v tomto případě toho horšího mužstva z dvanáctého místa. Aktuálně by to vycházelo na Starou Paku ve skupině A. Ta by doplnila týmy na posledním a předposledním místě, kterými jsou Kocbeře, Vrchlabí B (oba skupina A), Zdelov a Hronov (oba skupina B).


Načítám tabulku ...