„Sebevědomí našemu týmu nechybí,“ říká Lukáš Slezák

Rychnov nad Kněžnou – Hráči SK Týniště nad Orlicí ani ve svém třetím jarním vystoupení v nejvyšší krajské fotbalové soutěži nezaváhali a v prestižním okresním derby v Rychnově nad Kněžnou zvítězili 2:1.

1.4.2014

Dobruška nepotvrdila zlepšenou formu, body si odvezl Havlíček a spol. do Červeného Kostelce.Foto: Vojtěch Podstavek

Jedním z nejlepších hráčů napínavé partie byl týnišťský útočník LUKÁŠ SLEZÁK, který především v prvním poločase svým neustálým pohybem a dravostí zaměstnával obranu domácích. Navíc v 17. minutě  nádhernou dělovkou do levé šibenice Lasákovy branky vsítil nesmírně důležitý úvodní gól svého týmu.
„Předcházel tomu faul na půlce hřiště, křikl jsem na Vlastu Voženílka, aby to rychle rozehrál. On dal perfektní balon za obranu, já jsem to trefil z první a vyšlo to perfektně," uvedl v úvodu rozhovoru týnišťský útočník, jenž v letošní sezoně skóroval již popáté.

Jak lehké či těžké bylo z vašeho pohledu jarní okresní derby?
V prvním poločase jsme hráli to, co jsme chtěli. Soupeře jsme napadali a ten měl s rozehrávkou problémy. Po přestávce jsme přece jen trochu polevili. Domácí nás zatlačili před naši branku a  nakonec jsme to naštěstí ustáli. Škoda, že jsme do přestávky ještě nepřidali třetí gól, mohlo tak být rozhodnuto mnohem dřív.

Tým Rychnova dokonale zmrazily dva slepené góly, které inkasoval v rozmezí pouhých dvou minut, souhlasíte?
Určitě je to srazilo do kolen. V úvodu utkání jsme na ně nastoupili. Hráli jsme aktivně a výsledkem byly rychle za sebou vstřelené dvě branky. Rychnovští se z toho po pauze oklepali a byli hodně nepříjemní.

Ve druhé části se obraz hry úplně změnil. Domácí převzali iniciativu, v 84. minutě Zajíček snížil na 1:2 a vyrovnávací gól doslova visel na vlásku. V čem vidíte příčinu takového zlomu ve vývoji utkání?
Musím přiznat, že jsme opravdu trošku polevili v koncentraci. Soupeř si o přestávce v šatně určitě něco řekl, vlétl na nás a začal nás napadat. Zaplať pánbůh, že dal pouze jednu branku a těsné vedení dotáhli do konce. Zisk třech bodů z rychnovského trávníku je velmi cenný.

Váš tým získal na jaře ze tří zápasů plný počet bodů. V magnetu příštího kola přicestuje v sobotu 5. dubna do Olšiny druhý celek tabulky – Jičín. Do zápasu můžete jít v pohodě a sebevědomě.
Určitě. Sebevědomí nám rozhodně nechybí, vždyť tabulku vedeme od začátku soutěže. Měli bychom i tentokrát produkovat naši typickou kombinační hru a na soupeře od první minuty nastoupit. Věřím, že úspěšný výsledek se potom dostaví.

1.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Křovičtí hasiči zvou na zabíjačkové pochoutky

Opočno vzdorovalo Náchodu polovinu utkání

Opočno - Páté kolo Krajské hokejové ligy nabídlo souboj týmů ze suterénu tabulky, ve kterém poslední Opočno hostilo předposlední Náchod. Z výhry se radovali hosté, domácí Baroni stále čekají na první bodový zisk.