Úspěšnou sezonu v celostátní lize sálového fotbalu futsalu mají za sebou hráči týmu Bomby k tyči Vamberk. Jediný zástupce našeho okresu mezi elitou skončil, stejně jako při své loňské premiéře, na šestém místě.

„S uplynulou sezonou vládne spokojenost. Dostali jsme se opět do play off a to byl náš cíl. Říká se, že druhá sezona je pro nováčka obtížnější, takže jsem rád, že jsme ji takto zvládli, za což patří klukům dík,“ řekl v úvodu rozhovoru hrající trenér PAVEL POTUŽNÍK.

Stejně jako loni jste obsadili šesté místo. Co chybělo k postupu do Final four?
K postupu mezi nejlepší čtyřku chybělo trošku štěstíčka v duelu se Stonavou. Kdybychom ve zlatém poločase proměnili dvě super šance na začátku, věřím, že bychom na 99 procent dvou brankové vedení už uhlídali. Bohužel, nestalo se, a tak můžu jen soupeři ze Stonavy pogratulovat k postupu a uznat jejich kvalitu. Hráli výborně a my jsme na ně ke konci už fyzicky nestačili. Do Stonavy jsme totiž odjeli pouze se sedmi hráči do pole.

Myslíte si, že kdybyste udrželi výhodnější pozici před play off, že by byl postup reálnější?
Za vše si můžeme sami. V novém roce jsme uhráli málo bodů a druhé místo neudrželi. Tím jsme dostali do čtvrtfinále kvalitnějšího soupeře. I když nevím, jak by to dopadlo s někým jiným, jelikož v lize jsou mužstva ohromně vyrovnaná a rozhodují maličkosti.

Nejlepší a naopak nejhorší zápasy, jaké jste sehrály?
Nejlepší zápas jsme odehráli asi doma se Zlínem, kde jsme otočili pro nás nepříznivý stav a o vítězství jsme sice přišli 10 vteřin před koncem, ale výkon byl super. Naopak nejhorší zápas jsme předvedli asi ve Zlíně, kde jsme hráli se Slavičínem a prohráli.

Po dvou sezonách v celostátní lize můžete hodnotit úroveň soutěže. Co se změnilo oproti loňsku?
Liga je ohromně vyrovnaná a každý může porazit kohokoli. Loni to tak nebylo a první čtyřka byla celou sezonu suverénní.

Ve vašem kádru se objevilo několik nových jmen. Co říci na adresu hráčů? Kdo byl základním pilířem?
V našem kádru se před sezonou objevili dva noví hráči Valášek a Klapal. Oba dobře zapadli a pomohli nám k celkovému šestému místu v tabulce. Základním kamenem našeho mužstva byl Kamil Kaplan. Ohromný bojovník a hlavně srdcař.

Střelecky se dařilo Valáškovi, jenž se umístil po dlouhodobé části na druhém místě mezi kanonýry…
Martinovi se vydařil začátek soutěže, kde nás svými góly táhl tabulkou vzhůru. Po Novém roce šel jeho výkon rapidně dolů a nedařilo se mu hráčsky, a tím ani střelecky. Ale pevně věřím, že v příští sezoně mu to tam bude zase padat.

A co jediný reprezentant v týmu brankář Morong?
Brankář Tomáš Morong ukázal své kvality a právem se dostal do 21 ČR. Mnohokrát nás podržel a jeho výkony byly stabilní.

Je ještě brzy, ale co příští sezona? Bude platit známé do třetice vše nejlepší?
Co se týče příští sezony, tak to bude asi velký problém. Chybějí nám finance. Sezona nás vyjde přibližně na 90 000 korun. Město dá dvacet tisíc, ale zbytek si sháníme po drobných sponzorech. Příští sezonu nemáme ještě finančně zajištěnou, a tak zvažujeme, že budeme hrát jen krajskou ligu. Letos jsme si museli konec sezony hradit ze svého. Tímto bych chtěl oslovit sponzory a s jejich pomocí udržet v regionu první ligu v sálovém fotbalu.