Domácí drželi s favorizovaným a zkušeným soupeřem krok pouze do přestávky. Škoda několika nevyužitých slibných příležitostí, tu největší měl již ve 3. minutě Martin Štajer, na druhé straně ve 20. minutě Jakub Matějka orazítkoval břevno Marčišinovy branky. Brzy po změně stran zašila Olšina doslova ledovou sprchu, když hosté během osmi minut dvěma slepenými góly dvakrát udeřili a bylo prakticky po zápase. Nejprve nevinně vyhlížející oblouček Patrika Doubice z hranice šestnáctky zapadl do pravého horního rohu, poté Petr Holubec z těžkého úhlu křížnou střelou zamířil přesně k levé tyči. Další dvě branky hostů přidali v závěrečné čtvrthodině znovu Patrik Doubic a střídající Jan Čech. Vzhledem k obrazu hry je pro domácí tým výše porážky až příliš krutá. Ale takový ke někdy fotbal…
Navzdory vysoké prohře byl nejlepším hráče týnišťského týmu zkušený záložník a tvůrce hry DAVID STEJSKAL, který naběhla spousty kilometrů, rozděloval míče, výrazně podporoval ofenzívu a ještě stačil bránit.

Jak moc mrzí vysoká domácí porážka v derby Trutnovem?
Porážka nás samozřejmě hodně mrzí, jako každá jiná. Přiznám se, že jsem ani nevěděl, že se jedná o krajské derby. Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát, ale po pravdě řečeno jsme si to dnes za svůj výkon vůbec nezasloužili.

Přitom v poli jste byli hostům více než rovnocenným partnerem, v některých fázích utkání jste je dokonce přehrávali. Přesto se z vysoké výhry radoval soupeř. V čem byl podle vás největší problém?
Máte pravdu, v poli jsme byli skutečně Trutnovu minimálně vyrovnaným soupeřem. Ale zkrátka nám scházela přesnost v zakončení, to rozhodlo. Klíčovým momentem celého utkání byl náš první inkasovaný gól. V dalším průběhu utkání byl totiž terén minutu od minuty horší, špatně se ne něm kombinovalo. Dá se říci, že se opakovala stejná situace z více než poloviny našich domácích podzimních zápasů, kdy prohráváme potom soupeře přitlačíme, ale s převahy nic nevytěžíme. Žádný gólový efekt to nemá, protože pak už hrajeme v křeči.

Rozhodčí Rejžek v 75 minutě nejprve proti hostům nařídil penaltu, vzápětí po poradě s asistentem Kvačkem ji však odvolal. Jak jste viděl tuto situaci vy osobně?
Myslím si, že verdikt rozhodčích byl nakonec správný, to je asi celé, co bych k tomu chtěl říct. Celá situace byla pro hlavního rozhodčího dost komplikovaná, pro pomezního ještě víc. Rukou zahrál někdo z mých spoluhráčů, nikoliv hosté.

Týniště nasbíralo během podzimu celkem 13 bodů. Jak velký či malý je to podle vás zisk pro jarní boj o záchranu?
Uhráli jsme pouze třináct bodů, to je opravdu málo. Dnes proti Trutnovu jsme nutně potřebovali vyhrát. I před dvěma týdny v domácím souboji s Turnovem jsme byli hostům také v poli rovnocenným soupeřem, ale efekt byl nulový. Jisté je jedno – během zimní přestávky máme všichni společně určitě o čem přemýšlet a na čem pracovat, aby pro nás byly jarní odvety mnohem úspěšnější. (hl)