Dvanácté kolo nejvyšší krajské fotbalové soutěže přisoudilo dvojici okresních týmů soupeře z Náchodska.

Rychnovští se představili v náchodské Bělovsi na půdě lídra a s favoritem drželi krok jen v prvním poločase, kdy předváděli kvalitní hru. Po změně však svěřenci trenéra Jana Čermáka neudrželi remízový stav a čtyřikrát inkasovali.
Fotbalisté Kostelce nad Orlicí přivezli z umělého trávníku předposledního Nového Města nad Metují dva body.

Náchod - Rychnov n. K. 6:2

Vítězství favorita se nerodilo lehce. Už ve 2. minutě totiž hosté snadno přečíslili domácí na jejich pravé straně a Zajíčkovo zakončení na dlouhou tyč nemělo chybu – 0:1. O čtyři minuty později se však po rohovém kopu vrátil míč k Simonovi, ten prošel do vápna a neméně povedenou střelou jako o chvíli před ním Zajíček srovnal na 1:1. Blízko vedoucí brance byl opět Rychnov ve 24. minutě, kdy nebezpečný centr do vápna odvracel do bezpečí v nefotbalové pozici vleže O. Nejman. Po půl hodině hry posadil na druhé straně Pípek centr na hlavu Rojšla a ten míč trkl přesně k tyči – 2:1. O dvě minuty později však bylo opět srovnáno. Z rohu velkého vápna houštinu těl před Hladíkem prostřelil Reichl – 2:2. Ve 38. minutě se hosté radovali potřetí, jejich radost jim však překazil asistent rozhodčího, který viděl hru rukou.

Zatímco první půle byla naprosto vyrovnaná, v té druhé hráli prim domácí. Ti nejprve v 52. minutě přečkali šanci Rychnova, poté bombu Hlavy na druhé straně gólman jen vyrazil opět k Hlavovi, jehož dorážka skončila rohem. Po něm vznikl před rychnovskou brankou závar, který ukončil přesnou střelou Brich – 3:2. O dvě minuty později kopali domácí další roh. Přetažený míč si našel Brich, povodil si dva soupeře a předložil gólovou přihrávku O. Nejmanovi – 4:2. V 66. minutě se krásným volejem prezentoval domácí Hlava, hostující gólman Holoubek ovšem předvedl neméně pohledný zákrok. Na druhé straně pak kryl rychnovskou šanci domácí Hladík. Pátý gól padl v 70. minutě, když ze třiceti metrů napřáhl Hlava a jeho tečovaný míč šel přesně do protipohybu brankáře – 5:2. Na konečných 6:2 upravil v 77. minutě Malý, který si vzal míč na půlce, nejprve proskočil mezi dvěma stopery, pak obešel i brankáře a do prázdné branky uzavřel gólový účet zápasu.

Jan Čermák, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Dnes jsme předvedli opět dvě tváře. Tu lepší, kterou bychom chtěli předvádět v budoucnu (rozuměj první poločas) a tu podzimní neúspěšnou - naivní (slušně řečeno), s omezeným plněním taktických pokynů (druhý poločas). Některé věci se snažím pochopit, ale nějak mi to nejde. Zejména pokud mi nějaká herní činnost přinese úspěch a obdiv, tak ji, pokud budu chtít být dále úspěšný, „určitě opustím“ a budu zajisté ještě lepší… Je potřeba občas překonat sám sebe a své ego. Když nemůžeš, tak makej víc.“

Nové Město n. Met. - Kostelec n. O. 1:1, pen. 4:5

První poločas nabídl hrstce diváků jen tři zajímavé momenty. Dva neuznané góly hostí kvůli ruce, postavení mimo hru a ve 38. minutě šanci domácího Klikara, který ale pálil jen do kosteleckého brankáře. Také ve druhém poločase se odehrály tři zajímavé momenty a dva z toho byly brankové. Nejdříve v 70. minutě po standardní situaci poslal domácí s přispěním hostujícího Kaplana do vedení Klikar – 1:0. Tentýž hráč mohl přidat druhý gól v 80. minutě, ale ve velké šanci selhal, a tak se v 85. minutě potvrdilo rčení „nedáš, dostaneš“ a hosté srovnali Řehákem na 1:1. Tento stav vydržel do konce normální hrací doby a o zisku druhého bodu rozhodovaly penalty. V nich byli úspěšnější hosté.

Miroslav Umlauf, vedoucí mužstva FK Kostelec nad Orlicí: „Jsme rádi za dva body, které se nerodily snadno, respekt k bojovné hře soupeře. Byť to běžně nedělám, dovolím si zareagovat na komentář zástupce domácích. Znalí vědí, že to má Nové Město s podmínkami kolem travnaté hrací plochy složité. Chápu tedy, že aktuální situace byla pro domácí komplikovaná. ALE vždy je přeci klíčové zdraví hráčů. Nechápu člověka, který v pátek dočasně prodloužil certifikát UMT v Novém Městě (100% havarijní stav). Snad tam nepustíte děti, my jsme „rádi“, že jsme přišli jen o jednoho hráče.“