Obávaný útočník na fotbal nezanevřel ani během své hvězdné desetibojařské kariéry a  pravidelně nastupuje v dresu populární Amfory Praha. V roce 2009 hrál například v Doudlebách nad Orlicí v olympijském útoku spolu s Alešem Valentou a přispěl k výhře Amfory nad starou gardou Doudleb 7:4 třemi brankami. „Roman je pro nás velkou posilou. Podle našich předpokladů by měl být nejrychlejším hráčem na hřišti, čehož hodláme náležitě využít. Oprášíme naši taktiku z žákovských a dorosteneckých let – Kopejte to dopředu na Šebyho, on jim uteče a dá nějaký gól," uvedl k posile Rychnova jeden z organizátorů akce Miroslav Hofmann.

Sparťané zatím sestavu tají. Připomeňme, že v rudém dresu se tehdy před 17 lety na rychnovském stadionu objevili například Horst Siegl, Martin Frýdek, Jiří Novotný, Petr Gabriel, Zdeněk Svoboda a další skvělí hráči. Manažer týmu pan Bartoň slíbil sestavu Sparty odhalit v nejbližších dnech.

Utkání se hraje v neděli 16. června od 15 hodin v Rychnově a předchází mu turnaj mládeže. Na domácí trenérskou lavičku usednou opět Čeněk Celler a Ladislav Boček, na hrací ploše se můžete těšit na většinu bývalých hráčů Spartaku i Sparty, kteří v roce 1996 v pohárovém utkání před 6000 diváky nastoupili. Výtěžek utkání bude věnován mladým nadějím rychnovské kopané na nákup bezpečnostních branek.