Za úmorného vedra pokračoval na rychnovské přírodní trávě boj o neúčast v barážových zápasech. Ovlivnit ho mohl výsledek souboje Náchod – Deštné s AFK Chrudim v divizi C, ale samozřejmě také vlastní výkon ohrožených týmů. Oba zástupci regionu, kterých se to týkalo, ještě během utkání nevěděli, jak výše zmiňované klání dopadlo. Kdyby znali dopředu výsledek 3:1 pro domácí Náchod, určitě by na stadionech nepanovala taková nervozita.

Rychnov – Olympia Hradec 1:1

Nervozita na domácí lavičce byla znát hlavně na trenérovi, který byl rozhořčený z výkonu svých svěřenců v první půli. Domácím hráčům vázlo snad úplně všechno, počínaje zpracováním míče, přes přihrávku až k neschopnosti přejít jeden na jednoho. A když se k tomu přidali i hosté, byl to pro diváky nezáživný pohled.

Změna přišla z kabiny

O přestávce trenér v šatně změnil přístup ke svým svěřencům. „Na rozdíl od důrazného zvyšování hlasu, které jsem používal v první poločase venku na hřišti, jsem v kabině zvolil spíše systém navozování vzájemné důvěry a povzbuzování,“ vysvětlil svoji roli ve změně způsobu hry Rychnováků ve druhé půli Josef Pleskot. A skutečně to pomohlo, na lavičce zavládl větší klid, domácí se začali více objevovat před gólmanem hostí. Paradoxní ale bylo, že se vedení ujali právě Hradečtí po téměř polovlastní brance. V té chvíli byli hostitelé trošku zbrzděni, avšak nutnost bodovat je začala hnát zase kupředu.

Nervy až do konce

Domácímu lodivodovi určitě muselo přibýt pár šedivých vlasů na hlavě, jelikož ho jeho hráči nechali čekat až do devadesáté minuty, kdy Roman Zajíček zajistil kýžený bod. Pak ještě přišla červená karta domácího Romana Šulce, ale hosté už neměli čas ani síly vstřelit vítězný gól.

Josef Pleskot, trenér Rychnova: „Do utkání jsme vstoupili se snahou potvrdit vítězství před týdnem na Novém Hradci. Proti nám však nastoupilo kvalitnější družstvo. Hrálo se ale většinou kolem středové čáry, obě mužstva nechtěla udělat chybu. Nebyla k vidění žádná významná branková příležitost. Druhá půle již byla z naši strany lepší, hosté se přesto ujali vedení. My nesložili zbraně a stačili jsme na konci vyrovnat. Myslím, že dělba bodů je spravedlivým obrazem dění na hřišti,“
Branky: 90. Roman Zajíček – 48. Jiří Štěpánek. Rozhodčí: Petr Vítek (Nové Město nad Metují), Zdeněk Samko (Náchod), Petr Vašíček (Náchod). ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (92. Roman Šulc). Diváků: 70. Poločas: 0:0.

Náchod Deštné B – Týniště 1:6

Fotbalisté Týniště nad Orlicí udělali tímto neočekávaným výsledkem rozhodující krok k záchraně v krajském přeboru.

Bližší informace k tomuto utkání, k zápasům ostatních zástupců rychnovského regionu a konečnou tabulku krajského přeboru přineseme v následujícím vydání Rychnovského deníku.