Krajský přebor: Tradiční soupeři proti sobě nastoupí v letošní sezoně již potřetí. První podzimní duel v Olšině nebyl dohrán z důvodu sněhové přívalu, opakovaný zápas vyhrálo Týniště zásluhou jediné branky Mergance. Jak dopadne odveta?

„Respektujeme sílu soupeře, ale náš cíl je jasný – vítězství. Chceme navázat na dobré výsledky a odehrát kvalitní zápas," řekl rychnovský asistent Martin Hodoval, který může počítat s kompletním kádrem. Rychnovští na jaře v domácím prostředí pětkrát zvítězili a jen jednou prohráli s Libčany (2:3).

„Je to pěkná série. Škoda té prohry, měli jsme vyhrát," míní Hodoval. Na otázku, jaké přání má před derby, odpověděl: „Aby přišlo víc diváků než obvykle. Atmosféra derby by si to zasloužila."

Tým z Olšiny by rád prodloužil úspěšnou sérii – pět výher a čtyři remízy. „Nebude to ale jednoduché. Jednak proto, že Rychnov hraje v poslední době velmi dobře, a také proto, že máme hodně zraněných. Poslední měsíc hrajeme dvakrát týdně jen ve dvanácti lidech. Je to na hraně, ale kluci do zápasů dávají vše. Smekám před nimi klobouk," sdělil asistent trenéra týnišťských fotbalistů Vladimír Pacholík a dodal: „Pohled na marodku je šílený. Chybí Merganc, Schod, Tomášek, Stejskal, otazník visí nad Voženílkem a Odehnalem."

I. A třída: Zápas jara dnes čeká  Dobrušku na hřišti vedoucího Chlumce. Základní otázka zní: prodlouží svěřenci trenéra Bohuslava Jakoubka sérii sedmi vítězných zápasů? Ohnišov se představí na trávníku druhých Kunčic.

I. B třída: Hned na tři okresní derby se mohou těšit fanoušci. Opočno hostí lídra z Deštného, Častolovice přivítají Borohrádek a Černíkovice rezervu Dobrušky.

Sobota 25. května

I. A třída: Chlumec nad Cidlinou – Dobruška, Kunčice – Ohnišov (oba 17).

I. B třída: Častolovice – Borohrádek, Opočno – Deštné v Orlických horách, Č. Meziříčí – Lokomotiva Hradec, Malšovice – Doudleby (vše 17).

OP II. třídy: Solnice – Žďár,  Javornice – Petrovice, Roveň – Albrechtice, Lípa  – Zdelov (vše 17).

OP III. třídy: Kostelec B – Dobruška C, Slatina – Křovice, Lukavice – Dobré, Černíkovice B – Častolovice B (vše 17).

OP IV. třídy – skupina 2: Union Rokytnice – Olešnice (hř. Mladkov), Kostelecká Lhota B – Domašín (oba 17).

Neděle 26. května

Krajský přebor: Rychnov n. K.  – Týniště n. O. (17).

I. A třída: Police – Kostelec n. O., Přepychy – Nový Hradec Králové (oba 17).

I. B třída: Černíkovice – Dobruška B (17).

OP II. třídy: Doudleby B – Rychnov B, Křivice – Přepychy B, Kostelecká Lhota – Vamberk (vše 17).

OP III. třídy: Opočno B – Voděrady (14), Albrechtice B – 1. FC Rokytnice  (17).

OP IV. třídy – skupina 1: Javornice B – Labuť RK (10), Lípa B – Čermná (14).