Kostelec nad Orlicí nestačil v Bělovsi na exdivizní Náchod, když po bezbrankovém prvním poločase po změně stran třikrát inkasoval. Rychnovští na trávníku Červeného Kostelce, třetího týmu minulého ročníku nejvyšší krajské fotbalové soutěže, uhráli po kolektivním výkonu bezbrankovou remízu a uspěli v penaltovém rozstřelu.

Náchod – Kostelec n. O. 3:0

Domácí proti Kostelci nad Orlicí museli trpělivě čekat na svou příležitost, kterých v zápase příliš nedostali. Ta první přišla ve čtvrté minutě, jenže Nejmanův trestný kop těsně minul branku. Po čtvrt hodině hry zahrozili poprvé i hosté, ve skluzu však nedokázali dostat míč do náchodské branky. O pět minut později Simon přiťukl míč Szabovi, jehož volej skončil v náruči hostujícího brankáře.

Bezbrankovým stavem mohl pohnout krátce před přestávkou Simon, který postupoval z úhlu sám na brankáře, jenže technickou střelou na zadní tyč minul kosteleckou branku.

Krátce po změně stran protáhl domácího brankáře Hladíka technickou střelou ex-náchodský Říha. Na změnu skóre se tak čekalo až do 59. minuty. To si Malý několika kroky seběhl od postranní čáry ke středu hřiště, kde ze třiceti metrů vypálil a jeho projektil doplachtil až do horního rohu hostující branky – 1:0. O dvě minuty později si nákop Szaba stáhl opět Malý a vnějším nártem se trefil přesně k tyči – 2:0. Na konečných 3:0 zvyšoval po pěkném uvolnění a neméně pohledné střele Simon v 82. minutě utkání.

Miroslav Umlauf, člen výboru FK Kostelec nad Orlicí: „Celý zápas jsme tahali za kratší konec, domácí nás předčili především v rychlosti. Přesto jsme měli za nerozhodnutého stavu několik zajímavých brankových příležitostí, proměnit alespoň jednu z nich, mohlo vše vypadat jinak. Výsledek je pro nás nakonec trochu krutý, nutno však uznat, že soupeř zvítězil zaslouženě.“

Č. Kostelec – Rychnov 0:0, P. K. 2:3

Magnet kola, v němž se střetly týmy, které v loňské sezoně skončily v popředí tabulky, splnil očekávání. I když se diváci gólu v normální hrací době nedočkali, byl k vidění kvalitní fotbal. Domácí se sice zlobili na rozhodčí po vstřelené brance, která však nakonec pro ofsajd nebyla uznána. Utkání mohl rozhodnout v 89. minutě domácí Hundák, jenže svou tutovku spálil. Na řadu přišel penaltový rozstřel, v němž domácí hned třikrát selhali, a tak bonusový druhý bod si zaslouženě odvezli hosté.

Jan Čermák, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Super výsledek. V první půli se hrál nadstandardní fotbal, druhý poločas byl z naší strany trochu pasivnější. Přesto utkání hodnotím neskutečně pozitivně a chválím i sudí za super výkon. Diváci také zaslouží pochvalu za atmosféru – prostě krásná pozvánka na další podzimní utkání krajského přeboru. A hráči? Ti přece hráli podle svých partitur a doufám, že budou ještě lepší.“