Akce se konala pod záštitou UEFA a FAČR v rámci mezinárodního dne fotbalu pro všechny, tzv. Grassroots Day, který se slaví v květnu po celé Evropě. Hostem rychnovského dne byl člen Grassroots oddělení Fotbalové asociace České republiky Michal Blažej.

Hlavním bodem programu byla ukázková tréninková jednotka starší přípravky Rychnova pod vedením týmu „Létajících trenérů". Jen pro vysvětlenou, tým „Létajících trenérů" je tvořen profesionálními trenéry mládeže, kteří navštěvují kluby všech úrovní a předvádějí novinky v tréninkovém procesu mládežnických družstev.

V Rychnově se trenérské taktovky ujal ten nejpovolanější,  profesionální trenér mládeže Královéhradeckého kraje Karel Havlíček. Bývalý prvoligový fotbalista předvedl s patnácti rychnovskými dětmi řadu herních cvičení, z nichž mnohé mladí fotbalisté prováděli poprvé, ale o to s větším nadšením. Mladí hráči brzy ztratili ostych a trénink si vyloženě užívali.

„Ukázali jsme různé způsoby rozcvičení, zařazení hry v průběhu tréninku, ne pouze na konci, jak bývá zvykem. Snažili jsme se děti zaujmout, zasoutěžit si, ale také se radovat z každé branky, každého úspěchu, kterého se jim během tréninku podaří dosáhnout," uvedl k tréninkové jednotce Karel Havlíček.

„Jsem rád, že se nám tuto akci podařilo zorganizovat. Karel Havlíček byl naprosto bezprostřední, dokázal si děti rychle získat, a podle reakcí kluků je zřejmé, že se jim trénink líbil. Věřím, že si z dnešního odpoledne odnesly poznatky rovněž trenéři mládeže a uplatní je ve svých tréninkových jednotkách. Určitě se pokusíme Létající trenéry do našeho okresu co nejdříve vrátit," řekl předseda Komise mládeže OFS Rychnov nad Kněžnou Václav Leimer.

Tečku za vydařeným fotbalovým odpolednem udělalo  utkání výběru OFS U12 a Rychnova U13.