Víkendový fotbalový program v okrese i v kraji nabídne řadu soubojů jak o první příčky, tak o záchranu.

Krajský přebor: Magnetem bude nedělní duel Rychnova nad Kněžnou (6. místo, 36 bodů) s týmem Libčan (3. místo, 44 bodů). Svěřenci trenéra Jana Čermáka by rádi napravili porážku v Lázních Bělohrad a navázali na domácí vysokou výhru s Broumovem (9:1). Na hráče Kostelce nad Orlicí (9. místo, 31 bodů) čeká v Hořicích (10. místo, 30 bodů) střetnutí se sousedem v tabulce. Dobruška (15. místo, 15 bodů) absolvuje již dnes další přímý záchranářský souboj na hřišti Nového Města nad Metují (14. místo, 18 bodů), které již nepovede Miloš Killar, jenž se s vedením klubu dohodl na ukončení trenérské činnosti.

I. A třída: Týniště nad Orlicí (13. místo, 21 bodů) by rádo udělalo další krok k udržení v soutěži, když v neděli na atletickém stadionu přivítá rezervu Náchoda (6. místo, 34 bodů).

I. B třída – skupina B: Taháky budou dvě okresní derby, v nichž Vamberk hostí Opočno a Černíkovice si to s Ohnišovem rozdají o černého Petra.

Okresní přebor II. třídy nabídne zajímavou konfrontaci: čtvrtý B-tým Kostelce přivítá lídra z Častolovic. Druhý Zdelov cestuje do Kostelecké Lhoty.

Sobota 22. dubna

Krajský přebor: Nové Město nad Metují – Dobruška (17).

I. B třída – skupina B: Vamberk – Opočno, České Meziříčí – Předměřice nad Labem, Velké Poříčí – Solnice (vše 17).

Okresní přebor II. třídy: Kostelec nad Orlicí B – Častolovice, Deštné v Orlických horách – Petrovice, Křivice – Lukavice (vše 17).

Okresní přebor III. třídy: Vamberk B – Doudleby nad Orlicí B (14.30), Voděrady – Dobré, Křovice – Černíkovice B, Roveň – Opočno B (vše 17).

Okresní přebor IV. třídy: Lípa nad Orlicí B – Domašín, Olešnice v Orlických horách – Čermná nad Orlicí, Labuť Rychnov – Rychnov nad Kněžnou B (hř. Slatina), Kostelecká Lhota B – Javornice B (vše 17).

Neděle 23. dubna

Krajský přebor: Rychnov nad Kněžnou – Libčany, Hořice – Kostelec nad Orlicí (oba 17).

I. A třída: Týniště nad Orlicí – Náchod B (17, hř. atletický stadion).

I. B třída – skupina B: Černíkovice – Ohnišov, Albrechtice nad Orlicí – Smiřice, Police nad Metují – Lípa nad Orlicí (vše 17).

Okresní přebor II. třídy: Javornice – Žďár nad Orlicí (10), České Meziříčí B – Přepychy (16), Borohrádek – Rokytnice v O. h., Kostelecká Lhota – Zdelov (oba 17).

Okresní přebor III. třídy: Dobruška C – Slatina (10).