Nejvyšší krajská fotbalová soutěž pokračovala o víkendu zápasy osmého kola. Duely zástupců z Rychnovska skončily remízami. Zatímco Kostelec penaltovou loterii s Lázněmi Bělohrad prohrál, Rychnov si z Nového Města odvezl bonusový bod.

Kostelec n. O. - Lázně Bělohrad 1:1, pen. 3:5

Druhý zápas během čtyř dnů absolvovali fotbalisté Kostelce, když po čtvrteční předehrávce patnáctého kola s Hořicemi (2:2 a pen. 4:3) přivítali Lázně Bělohrad.

Do utkání vstoupili svěřenci trenéra Pavla Krupky aktivně, ale do vedení šli v 39. minutě hosté zásluhou Bergera. Po změně stran se o vyrovnání v 53. minutě postaral Říha, ale další góly již nepadly. V penaltové loterii se radoval tým z Jičínska.

Miroslav Umlauf, vedoucí mužstva FK Kostelec nad Orlicí: „Začátek zápasu nám vyšel, gólově jsme se však neprosadili a v závěru prvního poločasu dokonce inkasovali. Skóre jsme sice brzy po změně stran srovnali, dál to ale byla spíš křeč. Zvítězit jsme si nezasloužili.“

Nové Město n. Met. - Rychnov n. K. 1:1, pen. 9:10

Celý zápas hrstce diváků mnoho zajímavého nenabídl. První šanci měli hosté ve 29. minutě, když stříleli po rohovém kopu nad branku. Pět minut před přestávkou jejich střelu zablokoval domácí obránce a ve 44. minutě šla střela vedle. Domácí se k ohrožení soupeřovy branky nedostali. Ve druhém poločase se již diváci dočkali i gólů. Nejdříve hlavou po rohovém kopu skóroval za domácí v 73. minutě Růžička, a v 79. minutě srovnal stav na 1:1 hostující Brandejs. Tento výsledek vydržel až do konce normální hrací doby, a tak o druhém bodu rozhodovaly penalty. Ty byly z celého utkání nejzajímavější, jelikož se rozhodlo až ve dvanácté sérii a druhý bod si odvezli hosté.

Jan Čermák, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Střetli se tři soupeři: domácí tým, my a v hlavní roli hřiště. Jednoznačným vítězem tohoto klání byl novoměstský trávník. Diváci a zúčastnění hráči viděli nespočet náročných a krásných fintiček, že nestačili zírat. Pominu-li vítěze tohoto matche, musím konstatovat, že návrh na přejmenování našeho klubu na FC Jánošík Bayern Rychnov by měl své opodstatnění. Pochvalu zaslouží rozhodčí, jen si myslím, že jsme vsítili v 91. minutě naprosto regulérní branku. Doufám, že skončilo období dovolených, svateb, rozluček.“