V nevšedním složení vyběhlo na trávník rezervní mužstvo Kostelecké Lhoty ke svému prvnímu jarnímu mistrovskému utkání proti „céčku“ Sokola Černíkovice. Téměř polovinu základní jedenáctky totiž tvořily rodiny Jakubcových a Faltysových.

Malá rekapitulace: Luboš Faltys (46 let) zastal roli brankaře, jeho synové Daniel (22) a Michal (19) nastoupili na postu předstopera resp. na levé záloze. Dvojice Jakubcových se starala o dění ve středu hřiště. Pro doplnění: Petr Jakubec starší letos oslaví 53. narozeniny, Petr Jakubec mladší čtyřiadvacáté.
Oběma otcům se tak splnil sen, že si mohli v mistrovském utkání zahrát po boku svých synů. Mladíci jsou na táty pyšní, že i ve sportovně pokročilém věku dokážou konkurovat o generaci mladším fotbalistům. Důkazem byl přesný centr Petra Jakubce seniora na hlavu Petra Jakubce juniory, po němž Kostelecká Lhota B vyrovnala na 1:1. Černíkovice C se předtím ujaly vedení z penalty.

Ještě do poločasu domácí otočili na 2:1. Po přestávce však došlo k přeskupení řad a Kostelecká Lhota B nakonec prohrála 2:4. Ani nepříznivý výsledek však pěti aktérům „rodinného“ zápasu nezkazil radost z nevšedního zážitku. Po zápase jeden ze zástupců mladší generace prihlásil: „My synové jenom doufáme, že si ještě alespoň jednou v životě budeme moci říct - já na tátu, táta na mě“. (dop)