Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

„Recept neznám, ale musí se začít od špičky ledovce“

Rychnov nad Kněžnou - S předsedou OFS Rychnov nad Kněžnou Milošem Židíkem nejen o volební valné hromadě.

1.2.2013
SDÍLEJ:

STARONOVÝ PŘEDSEDA rychnovského OFS Miloš Židík (vpravo) na valné hromadě společně s Janem Novákem (vlevo), dlouholetým předsedou disciplinární komise.Foto: Deník/Leoš Dragúň

Volební valná hromada OFS Rychnov nad Kněžnou rozhodla o tom, že předsedou výkonného výboru zůstane MILOŠ ŽIDÍK. Prvního muže okresního fotbalu jsme na začátku jeho třetího funkčního období požádali o rozhovor.

Jak hodnotíte uplynulé čtyřleté období v okresním fotbalu z pohledu předsedy? Co se povedlo, v čem naopak byly nedostatky?
Já jej  hodnotím kladně. OFS byl po celé období finančně zabezpečen. Podařilo se udržet počty  družstev v soutěžích mužů tak, abychom měli  na okrese tři soutěže dospělých.  Podařilo se  znovu obnovit soutěž starších žáků a v soutěži mladších žáků máme jedenáct účastníků. Mrzí mě, že nemáme soutěž dorostu. Dlouho jsme se snažili i za pomoci družstev náchodského okresu o to, aby  tato soutěž v našem okrese byla. Bohužel, mužstev ubývalo, a tak ta co zůstala hrají nyní krajskou soutěž. Také mě velmi potěšilo, že v těchto těžkých podmínkách, kdy se peníze těžko shánějí ,udělaly  oddíly velký kus práce na svých stadionech. Zázemí pro hráče, rozhodčí, ale i diváky je na dobré úrovni. Za to jim musím poděkovat. Nedostatek  byl na naší straně v tom, že jme měli na stránkách pouze výsledkový servis a zprávy z komisí a víc nic. To se v nastávajícím období musí zlepšit. Nepodařilo se nám sehnat partnery pro naše soutěže. Musíme také  zvýšit a zkvalitnit  základnu rozhodčích.

Český fotbal prochází složitým obdobím. Různé kauzy a aféry nevrhají příznivé světlo na toto sportovní odvětví, což se odráží i na nejnižší úrovni. Existuje podle vás vůbec nějaký recept na očištění a zdůvěryhodnění fotbalu?
Ano, doba ledová, která potrvá alespoň 100 let… Ale teď vážně. Každá sebemenší kauza se napravuje velice těžko.Není to tak, že za ní  uděláme tlustou čáru a začneme znovu. Ta čára je jenom nějaké dělítko, ale dozvuky a dopady jsou dlouhodobé. Je to běh na dlouhou trať a v naší společnosti je to ještě o kousek dál. Ne nadarmo se říká, jaká je společnost takový je sport, ale to platí všeobecně nejen o sportu. Ptáte se, zda znám recept. Říkám  ne,  ale měli bychom se všichni snažit, aby  důvěra byla co nejrychleji zpět, ale musí se začít od špičky ledovce.

Zavedení členských příspěvků, změny v legislativě, výměna registrací a nová identifikace členské základny. To vše s sebou přineslo a stále přináší řadu problémů, s kterými se musejí vypořádat činovníci klubů. Ne vždy se opatření ústředí FAČR setkávají s kladnou odezvou. Vnímáte to podobně?
Určitě ano. Je pravdou, že bylo nutné udělat přehled o členství ve FAČR. Ale dle mého názoru to nebylo vše úplně dobře připraveno. Byla zde celá řada potíží se zaregistrováním, poté přišly na řadu výměny registrací a v polovině výměny přijde nařízení, že registrace musí mít celý název  dle stanov. Některým oddílům se to nevejde ani do zápisu o utkání. Pokud má oddíl ve stanovách SPORTOVNÍ KLUB  HORNÍ DOLNÍ nemůže tam mít  pouze zkratku SK jak tomu bylo doposud. Přidělalo to opět práci nejen registračním místům, ale také oddílům a pochopitelně to stálo finanční prostředky. Vzhledem k tomu, že jsme vyjádřili nespokojenost  s těmito nařízeními a s prací legislativně-právního oddělení prostřednictvím  KFS HK. Jako OFS jsme tedy nepovažovali za nutné toto opakovat.

Jak v této souvislosti hodnotíte spolupráci s Krajským fotbalovým svazem?
Práci  KFS hodnotím kladně, neboť sekretář KFS Ladislav Brož se snaží vyjít vstříc našim požadavkům a nezaznamenal jsem  na našem okrese, že by někdo měl problém. Vím, že se sekretář snaží najít i cestu, jak by nové registrace dopravil k oddílům, aby alespoň nemuseli jezdit na svaz do Hradce Králové a ušetřili cestu. Zastávám názor, že práce na sekretariátu není jednoduchá, ale Ladislav Brož ji zvládá na výbornou.

Pojďme zpět k fotbalu v okrese a valné hromadě OFS. Ve volbě předsedy výkonného výboru jste zvítězil o dva hlasy nad Lubošem Michalcem. Čekal jste tak těsný výsledek voleb?
Přiznám se, že jsem to nečekal. Pan Michalec podal kandidaturu až v samém závěru termínu. Já jsem na tuto kandidaturu nijak nereagoval. On měl asi jinou strategii a tak to dopadlo těsným výsledkem v můj prospěch. Chtěl bych poděkovat těm, kteří mne volili a budu se snažit abych jim dokázal, že jejich volba byla správná. Pan Michalec byl poté zvolen do nového VV OFS a byl bych  rád, abychom spolupracovali ku prospěchu OFS.

V novém výkonném výboru je řada nových tváří. Co si od  „mladé krve" slibujete?
Ano, VV  OFS se z poloviny obměnil, a tak věřím, že noví členové budou mít chuť a elán. Budu strašně rád, pokud všichni vydrží celé volební období. Velice mile mne překvapil zájem o práci ve výkonném výboru. Prakticky se přihlásilo deset kandidátů. Musíme se snažit zájem a chuť do práce využít.

Co bude patřit ke stěžejním úkolům OVV FAČR z pohledu krátkodobého a zejména dlouhodobého?
Z krátkodobého hlediska pochopitelně ustanovit komise a jejich předsedy včetně revizní komise.  Připravit semináře pro rozhodčí. Musíme  uzavřít novou smlouvu o spolupráci s ČSTV. Z toho dlouhodobějšího hlediska jsou to vlastně ty nedostatky, které jsem jmenoval na začátku  rozhovoru. To znamená, udržet počty družstev a u mládeže je navýšit. Zkvalitnit sbor rozhodčích a  později připravit semináře pro realizační týmy  včetně hlavních pořadatelů. Snažit se sehnat partnery pro OFS a v neposlední řadě věnovat pozornost  našim výběrům a vzdělávání trenérů. Určitě je práce dost.

Autor: Leoš Dragúň

1.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe.

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Ilustrační foto.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Pryč s billboardy? Před volbami zákaz (ne)vadí

Hradec Králové - Na jedné straně se z billboardu usmívá Petr Robejšek s Danielou Luskovou (Realisté), kterým z druhé strany „kryje“ záda Tomio Okamura (SPD). Jen o kus dál na stejné cestě, na silnici první třídy z Hradce Králové do Pardubic, láká řidiče k volbám předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V jiných časech by se nad tím člověk nepozastavil.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Naši prvňáci: ZŠ Rokytnice v Orlických horách

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Deváté kolo podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku vyhrál Jan Koblic

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Jan Koblic z Vamberka (RK0039), který stejně jako Zdeňka Procházková a Vladimír Beran získal šestnáct bodů a upevnil si průběžné vedení. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení