Prvního ročníku turnaje, který v krásném sportovním areálu u hasičárny uspořádal florbalový oddíl FBC Dobruška pod záštitou obce Val u Dobrušky, se zúčastnilo osm mužstev z blízkého okolí. Výjimkou byl studentský tým Squadra, který přijel z Liberce (koleje Harcov).

Po celodenním kolotoči zápasů se do finále se probojoval domácí tým JZD Mír a přátelství středisko Val, který vyzval mladíky z novoměstského Retro Teamu. Napínavý zápas musely rozhodnout, až penalty. Nakonec prvenství v turnaji ukradli domácímu týmu, za který nastoupil i starosta Luboš Řehák nebo předseda fotbalového oddílu v Dobrušce Miroslav Sixta, mladí chlapci z Retro Teamu.

„Určitě největší motivací pro všechny hráče byla první cena, a to padesátilitrový sud piva Rampušák 11°, věnovaný dobrušským pivovarem. Poděkování patří sponzorům za spolupráci a vytvoření podmínek pro kvalitní turnaj. Věřím, že nezůstane jen u prvního ročníku a příští rok se sejdeme znovu," řekl ředitel turnaje Jan Jirák z FBC Dobruška.

Výsledky play off

Utkání o 7. místo: Squadra Liberec - Špekáčci 1:4; utkání o 5. místo: Dobruška C - Bodlinka Senators 3:1; semifinále: Retro Team - Santos 1:0, JZD Mír a přátelství středisko Val - TJ Skršice 1:0;  utkání o 3. místo: TJ Skršice - Santos 2:4; finále: JZD Mír a přátelství středisko Val - Retro Team 0:0, na penalty 2:3.

(dr, jr)