Když je řeč o bratrech Plašilových, sleduješ jejich kariéru?

Samozřejmě. S Markem se občas potkám na malšovickém stadionu. Jardovi výkony ve Francii také sleduji.

 Jaká byla tvoje dosavadní fotbalová cesta? Odmalička jsi se chtěl postavit do branky?

S fotbalem jsem začal ve čtyřech letech v přípravce SK Přepychy u taťky. Potom jsem v mladších žácích šel hrát za TJ Spartak Opočno a TJ Dobruška krajský přebor, nejdříve v obraně a potom v útoku. Když v zimní sezoně 2009-2010 nebyl v Dobrušce brankář, postavil jsem se poprvé do branky. Pak jsem tam už zůstal a začal chytat za kluky o rok starší, tedy za starší žáky v Dobrušce. Po necelém roce mě chtěli do FC Hradec Králové, kde jsem už rok. Chytám tedy dva roky.

 Jak velký byl skok z krajského přeboru přímo do nejvyšší soutěže?

Vše je rychlejší, lepší soupeři, přístup k tréninku je u všech lepší. A také se už nejedná jenom o fotbal samotný, ale i o stravu, rehabilitaci, prostě všechno je výš. Jednou týdně máme specializovaný trénink brankářů, kde jsme čtyři. Pak ještě jednou týdně před společným tréninkem s námi brankáři trenér dělá hru nohama, nahrávky atd. A pak samozřejmě společné tréninky třikrát týdně, kde jsem pořád v pohybu.

 A co škola?

Chodíme s bráchou na Gymnázium v Dobrušce. Musím říci, že nám hodně vycházejí vstříc. O půl druhé odjíždím autobusem do Hradce a pak jedu domů buď s taťkou a bráchou , který trénuje později, a nebo cestuji autobusem. Domů přijedu někdy v půl šesté někdy o půl sedmé, . To 4 x týdně. A pak samozřejmě se musím naučit do školy.

 Fotbal a škola ti tedy zaberou většinu času, máš i jiné zájmy?

Rád hraju basket, stolní tenis, florbal. To hrajeme ve škole. S bráchou a taťkou si někdy zahrajeme i nohejbal. Prostě mám rád všechny sporty.

 Co byl zatím tvůj největší fotbalový zážitek?

Asi výhra se Spartou a remíza na Slavii. Velkým zážitkem byl zájezd do Německa, kde jsme v Berlíně hráli s Herthou a také si prohlédli jejich středisko.

 Máš nějaký fotbalový vzor?

Velkým vzorem mi je brankář FC Hradec Králové Tomáš Koubek, kterého můžu pozorovat i při tréninku a druhým vzorem je pak Tomáš Vaclík, brankář pražské Sparty a reprezentační „21“ .

 A tvé sportovní cíle?

Chtěl bych hrát 1. Gambrinus ligu a pak se uvidí.

(six)