Magnetem bude sobotní okresní derby v Olšině, kde favorizované Týniště přivítá v 16.30 hodin o záchranu bojující Dobrušku. Rychnov v neděli, rovněž od 16.30 hodin, hostí tým z Nového Hradce.

SK Týniště nad Orlicí (2. místo, 33 body) – TJ Dobruška (15. místo, 13 bodů). Utkání týmů z opačných pólů tabulky má jasného favorita, jímž je domácí tým. Svěřenci trenéra Radka Hrubého vyhráli oba úvodní jarní zápasy a skóre 7:1 hovoří za vše.

„S úvodem jarní části jsme samozřejmě spokojeni, i když začátek utkání v Lázních Bělohrad nebyl vůbec jednoduchý. Domácí dobře bránili a několikrát nás podržel gólman Marčišin,“ řekl týnišťský asistent Vladimír Pacholík a jedním dechem dodal: „Chceme samozřejmě pokračovat ve vítězné sérii a uspět v derby s Dobruškou. Nebude to ale jednoduché, protože se jedná o mladé a běhavé mužstvo, hodně nepříjemné v osobních soubojích. Hosté se asi zaměří na defenzivní taktiku a budou spoléhat na rychlé brejky. Podle toho se musíme na utkání připravit. Bohužel se nám rozšiřuje marodka. Onemocněl stoper Horák a o startu Huňáka a Mergance se rozhodne těsně před zápasem.“

Týniště ztrácí na vedoucí Lhotu pod Libčany čtyři body, ale o postupových vyhlídkách se v Olšině odmítají bavit. „Postup vůbec neřešíme, netlačíme na pilu. Do konce soutěže zbývá ještě hodně kol. Jdeme zápas od zápasu s cílem naplno bodovat. Uvidíme, jakou podobu bude mít tabulka na konci sezony,“ řekl Vladimír Pacholík.

Úplně jiné starosti mají v Dobrušce, která by ráda opustila sestupové příčky. Po prohře v Polici přišla domácí bezgólová remíza s hradeckou Olympií. Zisk tří bodů byl velmi blízko, střídající Vítězslav Malý mířil těsně před koncem jen do břevna. „Kluci se alespoň přesvědčili, že se dá hrát s každým. Bohužel nás vzhledem k velkému počtu studentů eliminuje malá účast na trénincích a to se samozřejmě projeví v zápasech. Uvidíme jak dáme sestavu dohromady. Chybět bude vedle potrestaného Doubka rovněž gólman Šrámek, k dispozici zřejmě nebudou i další hráči,“ sdělil dobrušský kouč Milan Hašek, který se byl na zítřejšího soupeře podívat v Lázních Bělohrad. „Jedná se kvalitní tým s řadou zkušených fotbalistů. Velice mne překvapil výborně hrající Radek Schod. Můj kolega Milan Petřík, jenž v Týništi v minulosti trénoval, řadu hráčů dobře zná. Uvidíme, co se dá vymyslet. Čeká nás těžký zápas, v kterém nemáme co ztratit. Můžeme jedině překvapit. Z našeho pohledu budou daleko důležitější další zápasy, ve kterých doma přivítáme Lázně Bělohrad a hradeckou Slavii,“ zdůraznil Milan Hašek. Podzimní zápas v Dobrušce skončil dělbou bodů (1:1).

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou (8. místo, 25 bodů) – FC Nový Hradec Králové (13. místo, 16 bodů). Svěřenci trenéra Martina Kameníka budou chtít rychle zapomenout na prohru v Broumově a prodloužit vítěznou domácí sérii na pět zápasů. Podzimní duel na Novém Hradci skončil těsnou výhrou domácího týmu 1:0.