Co podle vás rozhodlo o výsledku utkání?
Rozhodly lepší kvalita našeho hráčského kádru a také větší zkušenost. Pokud bychom doma prohráli s nováčkem, myslím, že bychom se snad ani nemuseli scházet k tréninkům, byla by to ostuda.

Jak se vám zamlouval výkon čtyřiačtyřicetiletého exligového obránce Karla Havlíčka v dresu hostí, který navíc vstřelil vedoucí branku svého týmu?
S trenérem Havlíčkem se velmi dobře znám, protože mě několik let vedl v Letohradě. Přiznám se, že mě jeho hra ani nepřekvapila. Spíše k němu cítím obdiv, že se v jeho letech dokáže na trávníku popasovat s fotbalisty o jednu nebo dokonce dvě generace mladšími.

Až do vašeho vyrovnávajícího gólu byla Sparta Úpice lepší.Nepodcenili jste ji trochu v úvodu?
My jsme se určitě poučili z úvodního mistráku na hřišti dalšího nováčka v Dobrušce. Z naší strany nešlo rozhodně o podcenění, soupeř spíše na začátku zápasu těžil z nováčkovského elánu a nadšení.

Domníváte se, že dnešní výkon týmu přiláká příště do hlediště více fanoušků?
Naše hra opravdu nebyla vůbec špatná. Ale když se ohlédnu za minulou sezonou, kdy jsme hráli o špici, tak na naše zápasy také moc diváků nechodilo. Je to problém celého českého fotbalu, že víc lidí chodí, když jejich tým hraje o záchranu, než o postup. Neumím si to vysvětlit, v každém případě je to velmi zvláštní.

V příštím kole se Týniště představí v Novém Bydžově. Co od utkání očekáváte?
Na Nový Bydžov se nám v poslední době celkem daří. Těšíme se tam na krásný trávník i kvalitní zázemí. Musíme hrát především poctivě, makat, jeden vedle druhého.  Ničím jiným, než poctivým výkonem a tvrdou prací se body získávat nedají. Protože ať už jde o profesionální, nebo amatérský fotbal, tak mužstva jsou často velmi vyrovnaná. Takže poctivá práce a chtít vyhrát. To je cesta, jak tam můžeme uspět.