VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přepychy zažily velké sestupové zklamání

Rychnovsko - Celkem jedenáct týmů z našeho regionu bojovalo v uplynulé sezoně v krajské fotbalové I. B třídě. Po skončení jarních bojů jsme zástupcům oddílů položili pět anketních otázek: 1. Vládne s jarními výsledky a konečným umístěním vašeho týmu spokojenost? 2. Co (nebo kdo) vás nejvíce potěšilo a naopak zklamalo? 3. Který zápas byl nejvydařenější? Kdo byl největší oporou? 4. Osvědčil se nový herní systém soutěže?

21.7.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek.Foto: archiv Deníku

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou B

FRANTIŠEK KOTEK

trenér

1. Navázali jsme na loňskou úspěšnou sezonu, kdy jsme postoupili z okresního přeboru. Druhé místo v tabulce hodnotíme samozřejmě kladně.

2. Avizovali jsme, že u nás dostanou příležitost v soutěži mladí hráči z dorostu. S tím můžeme být spokojeni. Mladíci poznali „dospělý" fotbal, získávali zkušenosti, ale sami vědí, že je čeká ještě hodně práce.

3. Vydařil se nám domácí zápas s Albrechticemi, který jsme vyhráli 6:1. Největší oporou týmu byl samotný kolektiv.

4. První rok je za námi. Přišla změna, zkusil se nový systém, který se neosvědčí do budoucna. Myslím si, že budou sílit tlaky na další změnu.

TJ Velešov Doudleby nad Orlicí

JAN ČERMÁK

trenér

1. Samozřejmě, že spokojeni být musíme. Herní posun oproti minulé sezoně tým udělal. Bohužel jsme nesklidili tu pomyslnou hrozinku na dortu postup. Skončili jsme těsně pod vrcholem.

2. Potěšeni jsme byli výkony celého týmu, i když někteří hráči měli kolísavou výkonnost, ale snaha se cení a musíme vědět, že jsme odvedli maximum. Zklamání to je složité jeden subjekt mne neskonale zklamal, jeho jméno nesmím vyslovit, ale postupem do grónské ligy svůj cíl splnil a již nebude soutěž kazit. Ještě může zamrzet, pokud tým nad vámi hraje kvalitní fotbal využije i hráče A-týmu k co nejlepším výsledkům a nakonec možnost postupu nevyužije a dá šanci týmu z druhé skupiny.

3. Povedených zápasů bylo hodně, vždyť jsme oficiálně na hřišti od září loňského roku neprohráli. Nejhorší byla poslední dvě kola, která jsme nezvládli. Je to škoda, ale přeci nic nemůže být ideální a aspoň máme nějakou motivaci do budoucna.

4. Osvědčil, neosvědčil, byli jsme ve finále, tak ano. Kdybychom zůstali dole, tak ne. Mohli bychom různě propočítávat a to je, si myslím, zbytečné. Prostě je dán systém, který si oddíly schválily.

SK Albrechtice nad Orlicí

ROSTISLAV KCHOP

trenér

1. Na jaře se dalo získat určitě více bodů, těžko se však hledala motivace. S konečným umístěním čtvrté místo ve skupině o postup jsem však spokojen. Děkuji všem hráčům, kteří se na tom podíleli, kteří se v některých momentech i obětovali a ač ne zcela stoprocentně zdravotně připraveni, nastoupili k některým zápasům. Často jsme totiž bojovali s marodkou či nedisciplinovaností (červené karty), a ač spolupráce s B-týmem někdy skřípala musím poděkovat i hráčům béčka, kteří nám pomohli. V neposlední řadě děkuji i realizačnímu týmu vedoucímu mužstva Petru Bartošovi a zdravotnici Andree Kupkové. Nesmím zapomenout ani na výbor SK, zejména za velký kus práce, který byl odveden za poslední rok na hrací ploše.

2. Nerad vyzdvihuji některá jména, z celkového pohledu nikdo určitě nezklamal. Přesto budu jmenovat tři hráče. David Hořínek stálice nejlepších střelců. I v kraji dokázal, že patří k absolutní špičce vstřelil 28 branek. Dále mám radost ze dvou mladíků. Petr Janeček, který za poslední rok udělal obrovský kus práce a stal se základním kamenem mančaftu. Dále je to Lukáš Vítek, který během jara dokonale zapadl do týmu a vidím v něm velkou budoucnost. Samozřejmě, asi jako každý trenér, bych si přál u některých jedinců lepší tréninkovou docházku, ale v dnešní době… Občas mě zklamala úroveň vedení zápasů rozhodčími, ale to bylo vždy a všude (probíhající mistrovství je toho příkladem). Škoda jen, že někdy zůstane pachuť toho, že to třeba nebylo jen tím, že by to utkání nezvládli. Na druhou stranu musím říct, že na jaře nás pískali třikrát dámy Hrušková, Lavrenčíková a Kánská a klobouk dolů s jakým přehledem zápasy odřídily.

3. Asi, co do nasazení, tempa a kvality byl nejlepší zápas hned ten první s Provodovem, kdy jsme si nechali smolně v posledních třech minutách vzít tři body.

4. Herní systém v naší skupině o postup, byl pro týmy, které fakticky o postup nehrály, většinu jarní soutěže asi dost demotivující.

TJ Sokol Deštné v Orlických horách

PAVEL KRUPKA

trenér

1. I když ne všechna utkání se nám podařila, jsme se sezonou v celku spokojeni, protože jsme dohromady s podzimem udělali 39 bodů, což je v podstatě stejný počet jako v sezonách předešlých.

2. Podařilo se nám zabudovat do týmu mladší hráče, což vidíme jako velmi pozitivní. Samozřejmě že potřebujeme ještě nějaký čas, aby se mužstvo více sehrálo.

3. Nejlepší zápasy jsme sehráli doma s Hronovem a Smiřicemi. Vážíme si i vítězství v Doudlebách, kam jsme nepřijeli v úplné sestavě, ale hráči kteří nastoupili prokázali, že do týmu patří.

4. Již na podzim říkali, že tento systém nám nevyhovuje a za tím si i stojíme, protože hrát za sezonu čtyřikrát se stejnými týmy nemůže nikoho bavit a nic pozitivního přinést. Motivace některých týmů není v jarních odvetách prakticky žádná, což se projevuje i na úrovni soutěže.

TJ Dobruška B

MILAN JIRÁSEK

trenér

1. S výsledky samozřejmě spokojeni být nemůžeme a poslední jsme určitě také být nechtěli. Celé jaro jsme ale odehráli v silně kombinované sestavě. V poli se vystřídalo přes 30 hráčů a v brance za sezonu 6 brankářů, z nichž se třem podařilo dál gól ze hry, když museli nastoupit v poli. Šanci zahrát si I. B třídu dostal každý, kdo o to měl zájem. Z tohoto pohledu není ztráta tří bodů na čtvrté místo ostuda.

2. Zklamalo mě, že jsme se za celé jaro nesešli tak, jak bych si přál. Zklamalo mě devět omluvenek během týdne před zápasem s Provodovem. A zklamaly mě některé tóny píšťalky, zejména pak na jednom nejmenovaném hřišti v sousedním nejmenovaném okrese. Potěšilo mě, že při absenci řady hráčů vyrostli a vzali na sebe odpovědnost další hráči, rovněž mě potěšili výkony mladších dorostenců Bohuňovského a Štěpána.

3. Vzhledem k sestavě se asi nemusíme stydět za jednogólovou prohru v Rychnově, v zápase plném šancí na obou stranách. Opory? Míra Horák, Lukáš Petr, Honza Macek a Martin Eimann.

4. Přikláněl bych se k tradičnímu modelu. Opočno, Přepychy nebo České Meziříčí nám na jaře chyběly.

FC České Meziříčí

MILAN MIKUŠÍK

trenér

1. S výsledky v jarní části soutěže jsme všichni maximálně spokojeni. Soupeře jsme ve většině utkání přehrávali a našim výhrám šli naproti. Oproti podzimu jsme se zlepšili v produktivitě, v kolektivní práci v defenzivní činnosti a v neposlední řadě ve zjednodušení v přechodové fázi. V útočné fázi nechyběla hráčům kreativita, myšlenka a kvalitní předfinální řešení situací. To vše se postupem jarní části zlepšovalo.

2. Nejvíc mě potěšil přístup a zájem o meziříčský fotbal u převážné většiny hráčů obou týmů dospělých a funkcionářů klubu. U hráčů A-týmu mě potěšilo plnění daných úkolů v převážné většině utkání.

3. Z taktického pohledu řadím mezi nejvydařenější utkání zápasy s Opočnem, a co se týká herního projevu tak utkání v Borohrádku a v Černíkovicích. Jednotlivce chválit nemohu, jelikož bych musel vyjmenovat skoro všechny. Tým je velmi dobře složen ve všech řadách a rozdíly mezi prvním a patnáctým hráčem, který by mohl v utkání nastoupit jsou minimální. Každý dává mužstvu to své. Pokud bych ale musel někoho vyzdvihnout tak to byl v každém utkání přínos Lukáše Bašeho za jeho neutuchající pracovitost a příkladné nasazení.

4. Nový herní systém nebyl velkým přínosem. Jsme pro návrat ke starému modelu.

TJ Lokomotiva Borohrádek

ANTONÍN ČERMÁK

vedoucí mužstva

1. S výsledky i umístěním v jarní části jsme spokojeni. Hlavním úkolem byla záchrana, což se nám podařilo. Třetí místo je úspěchem.

2. Potěšily mě některé zápasy, ve kterých jsme předvedli kvalitní výkony. Opět mě zklamala účast hráčů na tréninku.

3. Asi nejlepší zápas jsme odehráli v Černíkovicích. Oporami byli opět starší hráči a k nim se vždy někdo přidal. Celkově tým předváděl dobré výkony.

4. Tento systém nám v této sezoně vyhovoval. Bylo hodně derby utkání, což se divákům líbí. Nebylo tolik cestování, ale hrát s některými týmy čtyřikrát v roce je už dost.

TJ Sokol Černíkovice

JOSEF CEJPEK

trenér

1. S výsledky ani s umístěním rozhodně spokojen nejsem. V naší hře bylo velké množství negativních věcí. Neproměňování šancí, řada fatálních chyb, málo nasazení a agresivity, nedisciplinovanost… Jsem přesvědčen, že toto mužstvo mělo rozhodně navíc. Samozřejmě, že bylo i řada pozitivního, ale ve výsledku převážila negativa.

2. Potěšilo mě snad jen to, že jsme udrželi I. B třídu i pro příští rok a fakt, že kromě pár odřenin a naraženin jsme jaro přestáli bez větších zdravotních následků.

3. Jako nejvydařenější zápas se mi jevil asi první v Přepychách. Nerad někoho vyzdvihuji, protože věřím v kolektivní práci. Doufám, že mi to hráči odpustí.

4. Ke stávajícímu systému se stavím stále negativně. Myslím, že dvě skupiny po 16 mužstvech by bylo lepším řešením. Nevidím nic úchvatného hrát s někým čtyřikrát, když někdy ho mám v uvozovkách plné zuby již po prvním utkání. Všem hráčům, funkcionářům a fanouškům chci popřát příjemný ač krátký odpočinek a od srpna do toho půjdeme zase naplno.

Baník Vamberk

JAN SOUČEK

trenér

1. Konečné umístění mohlo být i lepší, kdybychom zvládli utkání s relativně slabšími soupeři i doma. Jinak nepadáme, takže spokojenost.

2. Zklamal mě přístup některých hráčů k utkání a čtyři neproměněné penalty během jara, které nás stály lepší umístění.

3. Pro nás byl nejlepší zápas s Českým Meziříčím, které jsme jako jediný tým soutěže dokázali porazit. Opor je u nás více, ale vyzvednout musím nestárnoucího Jirku Kotýzu, z kterého by si měla většina spoluhráčů vzít příklad, za jeho přístup k trénování a hře.

4. Nebudu komentovat nový herní systém soutěže, i když není dokonalý, protože jako většina klubů jsme hlasovali pro tento systém.

TJ Spartak Opočno

JAN JÁNSKÝ

trenér

1. S umístěním a s výsledky v jarní části jsme vcelku spokojeni. Po nevydařeném podzimu byl náš hlavní úkol záchrana. Co se týká výkonů, když se nám podaří zefektivnit proměňování vyložených brankových příležitostí naše výsledky mohou být mnohem lepší.

2. Nejvíce mě i fanoušky potěšil svými výkony brankář Filip Efenberk. V několika zápasech nás svými výbornými zákroky podržel. Pro mě bylo největším zklamáním propad Černíkovic. Počítal jsem, že budou lídrem naší skupiny.

3. Nejvydařenějším zápasem z naší strany bylo utkání druhého kola ve Vamberku. Zvítězili jsme 7:2 a řadu dalších vyložených brankových příležitostí jsme ještě nevyužili. Největšími oporami týmu byli brankář Filip Efenberk a také defenzivní záložníci Lukáš Jelen a Petr Musil.

4. S novým herním systémem kvalita soutěže klesla.

SK Přepychy

MIROSLAV PAVEL

předseda

1. Samozřejmě, když po více než 20 letech spadnete do okresu, tak to je velké zklamání. Stejně tak jen dvě vítězství a několik remíz je strašná mizérie. Přitom mužstvo mělo rozhodně na víc.

2. Naše mužstvo zklamalo jako celek. Hráči si svou naivitou a nezodpovědností udělali pořádnou ostudu. Bohužel, žádné potěšení jsme nezaregistroval.

3. Nejvydařenější zápas jsme odehráli v Borohrádku, kde jsme až Krejčího byli kompletní. Měli jsme tam jednoznačně vyhrát. Ostatní zápasy nestojí za komentář. Oporou týmu byl jednoznačně Michal Blažej.

4. Herní systém se podle mého názoru neosvědčil. Návštěvnost byla většinou mizerná. Hrát s někým čtyřikrát za sezonu, to je pěkná blbost.

Autor: Leoš Dragúň

21.7.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 810 Kč Sociální pracovníci specialisté v oblasti veřejné správy Sociální pracovník/ice hmotné nouze. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail petra.krejci@uradprace.cz. , - VOŠ vzdělání v oborech zaměřených na sociální práci a pedagogiku, soc.pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost nebo VŠ vzdělání zaměřené na soc. práci, soc. politiku, soc. pedagogiku, soc. péči, soc. patologii, právo nebo soc.pedagogiku, - zajišťování agendy při poskytování dávek pomoci v hmotné nouzi, - zajišťování výplaty dávek pomoci v hmotné nouzi včetně přijímání, zakládání a vedení ucelené, podkladové dokumentace žadatelů včetně ověřování a došetřování podkladů a údajů pro správní řízení, - řešení sociálně-právních a sociálně zdravotních problémů klientů aplikací odborných metod sociální, práce, diagnostická činnost, poradenství, - platové ohodnocení ve tř. 10 dle katalogu zaměstnanců ve veř. službách a správě, - PP na dobu určitou (zástup za rodičovskou a mateřskou dovolenou), - pružná pracovní doba.. Pracoviště: Úřad práce české republiky - krajská pobočka v hradci králové, kontaktní pracoviště kostelec n.orl., Komenského, č.p. 583, 517 41 Kostelec nad Orlicí. Informace: Petra Krejčí, . Zdravotnictví - Zdravotnictví Praktická sestra 20 000 Kč Zdravotničtí asistenti (praktické sestry) Zdravotní sestra pro terénní službu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt telefonicky nebo e-mailem lunakova.zuzana@tiscali.cz., - ÚSO, - ŘP sk. "B", - terénní zdravotní péče v okrese, - možnost zkráceného úvazku., Nabízené výhody:, - možnost firemního auta, příspěvek na telefon, firemní notebook.. Pracoviště: Mgr. zuzana luňáková, Záhumenská, č.p. 254, 517 71 České Meziříčí. Informace: Zuzana Luňáková, +420 603 555 813. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník/ice HV. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail marie.hruskova@bohemilk.cz., - praxe v oboru výhodou , - přesnost, pečlivost, zodpovědný a aktivní přístup k práci, - práce v řízeném skladu, příjem a výdej výrobků, - kontrola mechanického poškození výrobků, - zázemí stabilní společnosti, příspěvek na stravování, příspěvek Cafeteria, - výkonnostní a motivační odměny, 3 dny Sick days , - příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění.. Pracoviště: Bohemilk, a.s., Podzámčí, č.p. 385, 517 73 Opočno. Informace: Marie Hrušková, . Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 28 000 Kč Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Zástupce/kyně vedoucí/ho stavebnin. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail personalni@stamont.eu., Požadavky:, - SŠ vzdělání, nejlépe stavebního zaměření, - praxe na pozici prodejce v obchodě 1 - 2 roky, - dobrá znalost oboru, - cit pro pořádek, organizovanost a přesnost, - schopnost pracovat v týmu, - velmi dobré komunikační a prezentační dovednosti, - znalost plánování a dobrá organizace práce, Hlavní činnosti:, - zajištění chodu prodejny včetně přímého styku se zákazníkem, - vystavení a kontrola příslušných dokladů (prodejka, dodací list, faktura napřímo, převodka výdej, výdejka), - objednává zboží a udržuje stav skladových zásob vedoucím střediska určeného sortimentu (druhu zboží), - příjem a nacenění zboží, kontroluje spotřební dobu u zboží, zadává položky do firemního systému, vystavuje potřebné doklady - dodací listy k fakturaci, - spolu s prodejcem odpovídá za úplnost a dostatečné množství sortimentu vystaveného na prodejně, zejména položek zboží označených "P" a jejich řádné označení aktuálními cenami, - objednávání zboží na prodejnu/do skladu, doplňování zboží do regálů, katalogů do stojanů, - prodej vybraného zboží zákazníkům podle jejich potřeb a požadavků, - poskytnutí odborného poradenství zákazníkům, nabízení doplňkových služeb - odvoz zboží na stavbu, - kontroluje nastavení zákaznických limitů, spolupracuje s vedoucím střediska na saldu pohledávek, - vyřízení reklamací špatně dodaného nebo nekvalitního zboží, - administrativní činnosti spojené s chodem prodejny, předává podklady pro zadání nových karet zboží, - řídí a kontroluje skladníky při každodenních činnostech, spolupracuje s celým kolektivem společnosti atd.. Pracoviště: Stamont cz s.r.o., Soukenická, č.p. 590, 516 01 Rychnov nad Kněžnou. Informace: Pavla Michálková, +420 775 775 749.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hrdina týdne v kraji: 5 gólů! Hašek táhne Solnici

Vítězný tým 19. ročníku mezinárodního turnaje basketbalistek O pohár města Trutnova MBK Ružomberok.
AKTUALIZOVÁNO
45

Trutnovský turnaj vyhrál poprvé Ružomberok, Hradec porazil o bod

Hokejbalisté Pardubic ovládli derby s Hradcem

Východní Čechy - Prestižní derby v hokejbalové extralize vyhrály Pardubice, které díky rychlému nástupu doma porazily Hradec Králové 4:2.

Mladí stolní tenisté se činili na republikových turnajích

Dobré - Mládežníci SK Dobré posbírali pěknou řádku zajímavých výsledků.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 9 8 0 1 22:4 24
2. AC Sparta Praha 9 7 2 0 19:5 23
3. FC Viktoria Plzeň 8 7 0 1 14:6 21
4. FC Fastav Zlín 9 6 1 2 16:7 19
5. FC Baník Ostrava 9 6 1 2 14:5 19
6. FK Mladá Boleslav 9 4 1 4 22:20 13
7. Bohemians Praha 1905 9 3 2 4 10:12 11
8. 1. FK Příbram 9 3 2 4 14:18 11
9. FK Jablonec 8 3 1 4 11:10 10
10. FC Slovan Liberec 9 2 4 3 9:12 10
11. MFK Karviná 9 3 0 6 14:19 9
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT