NE 17.00: SK Přepychy (13. místo, 28 bodů) – SK Převýšov (1. místo, 67 bodů). V Přepychách se na souboj se staronovým divizním účastníkem těší. „Převýšov je po oslavách postupu, a nemusel by být moc soustředěný. Když budeme mít štěstí, tak můžeme bodovat stejně jako na podzim. Zní to asi troufale, ale v naší situaci nám nic jiného nezbývá,“ řekl přepyšský trenér Miroslav Pavel a dodal: „Prodloužit úspěšnou sérii i v duelu s favoritem by nebylo vůbec špatné.“ Bude záležet na tom, jak se Přepyšští vyrovnají s absencí útočníka Práta (pobyt v zahraničí) a záložníka Katony (zranění).

NE 17.00: FC Spartak Rychnov nad Kněžnou (12. místo, 31 bod) – RMSK Cidlina Nový Bydžov B (11. místo, 32 body). Souboj sousedů v tabulce by měl nabídnout vyrovnanou partii. „Čeká nás těžké utkání s kvalitním a vyrovnaným soupeřem, který na jaře vstal z mrtvých a získal třiadvacet bodů. Chceme naplno bodovat, abychom potvrdili dobrou domácí bilanci a zaručili si definitivu záchrany,“ poznamenal rychnovský trenér Josef Pleskot, jenž má k dispozici kompletní hráčský kádr. „To je určitě dobrá zpráva, i když mohla přijít dřív, než čtyři kola před koncem sezony,“ doplnil Pleskot.

NE 17.00: TJ Jiskra Česká Skalice (3. místo, 48 bodů) – TJ Dobruška (9. místo, 35 bodů). Nováček z města F. L. Věka nejede na půdu třetího celku tabulky s poraženeckou náladou. „Chceme předvést kvalitní hru a bodovat. Každý zápas začíná za bezgólového stavu a šance jsou padesát ku padesáti,“ soudí dobrušský trenér Milan Mikušík, jenž bude postrádat distancovaného Alta a zraněného Čadu. Do sestavy by se naopak měl vrátit uzdravený Hájek.

NE 17.00: FK Lázně Bělohrad–Pecka (8. místo, 36 bodů) – SK Týniště nad Orlicí (15. místo, 23 body). Svěřenci trenéra Oldřicha Bartka po vítězství nad Rychnovem vykřesali jiskru naděje na záchranu. „Dobře víme, že ve zbývajících zápasech musíme naplno bodovat. Pokud na hřišti nováčka zopakujeme výkon z derby, tak nejsme zcela bez nadějí na úspěch,“ prohlásil týnišťský asistent trenéra Radek Hrubý.

NE 17.00: Slovan Broumov (7. místo, 37 bodů) – TJ Velešov Doudleby nad Orlicí (16. místo, 14 bodů). Beznadějně poslední tým pojal závěrečné zápasy jarní části k budování nového kádru pro příští sezonu. „Dojde ke změnám v sestavě. Více příležitostí dostanou hráči, se kterými můžeme počítat i v dalším období,“ řekl doudlebský lodivod Stanislav Procházka.