Krajský přebor: Trojici mužstev z Rychnovska sužují sestupové starosti. O víkendu z nich nedokázalo vyhrát ani jedno.

Záchranářské práce si opět zkomplikoval poslední Kostelec n. O., který na domácím trávníku ztratil všechny body v duelu s Novou Pakou. Zbylá trojice z Rychnovska o víkendu remizovala.

Přepychy - Černilov 2:2

Přepyšští zachraňovali remízu poté, co doma prohrávali dvougólovým rozdílem. Nakonec mohli ještě vyhrát. „Úvod zápasu patřil nám. Zahodili jsme tři gólovky - Mašek v 16. min. nastřelil břevno a největší šanci jít do vedení promarnil Petera,“ vrátil se ke smolnému startu do zápasu přepyšský asistent trenéra Miroslav Pavel. Hosté šli po Peterově selhání v koncovce do protiútoku, který jim po chybě domácí obrany přinesl první gól. Pak se situace opakovala - Mašek vyslal na černilovskou svatyni bombu, která si cestu do sítě nenašla, a Černilov podnikl další smrtící brejk - 0:2. „Naději na bodový zisk nám sedm minut před pauzou vykřesal Petera, který vymetl do šibenice. Ve druhé půli jsme si vytvořili tlak, ale zvýšit mohli ve 48. minutě hosté. Pak už jsme je do ničeho nepustili. Na 2:2 srovnal v 50. min. perfektně zahraným trestným kopem Slezák,“ přiblížil Pavel. Po dalších pěti minutách jsme šli do přečíslení, ale Placák tutovku netrefil!“ V dalších šancích domácích Přepych se ocitli ještě Petera, Mašek a dvakrát Slezák, ale skóre zápasu se už neměnilo. „Z toho, že jsme dvěma hrubými chybami darovali soupeři dvougólový náskok jsem rozčarován. Naopak kladně musím hodnotit zlikvidování ztráty. Jen škoda, že jsme nestačili dát vítězný gól.“

Branky: 38. Petera, 50. Slezák - 25. a 37. Škoda.

Č. Kostelec - Doudleby 3:3

Do utkání vstoupili lépe hosté, když ve 3. min. Říčař z malého vápna minul branku Kasabova. V 8. min. pak již pro domácí přišel trest, když se po rohovém kopu hlavou prosadil Seibert. Ani tato branka neprobrala domácí z letargie. Ve 22. min. je držel nad vodou opět vynikající Kasabov, který zneškodnil sólo Kráčmera. Vysvobození pro domácí přišlo ve 35. min., když se po trestném kopu Kejzlara dostal k odraženému míči Nývlt a srovnal skóre.

Druhých 45 minut bylo ze strany domácích přece jen lepších, i když hned ve 47. min. po nedorozumění ve středu obrany upravil Schod na 1:2. Pak však přišly dvě výstavní branky. Nejprve po ose Škoda, Hála, Nývlt posledně jmenovaný nekompromisně zavěsil – 2:2. V 75. min. pak napřáhl kapitán Škoda ke střele z dvaceti metrů a vyhnal pavouky z pravého horního rohu branky hostujícího Vlasáka – 3:2. Když se už zdálo, že domácí přece jen dokráčejí k vítězství, dopustili se nepředstavitelné hrubky ve středu obrany a Schod rozesmutněl nejen hráče, ale i početné publikum – 3:3.

Branky: 35. a 67. Nývlt, 75. Škoda – 8. Seibert, 47. a 90. + 2. Schod.

Kostelec – Nová Paka 1:4

Kostelečtí po zlepšených výkonech v uplynulých kolech proti kvalitnímu soupeři tvrdě narazili. Na novopackou obranu ze hry vyzrát nedokázali. O čestný gólový úspěch se z pokutového kopu postaral Řehák.

„Musím uznat, že nás soupeř zaslouženě přehrával. Našim hráčům nemůžu upřít snahu, ale momentálně jsme na Novou Paku prostě neměli,“ reálně zhodnotil síly na hřišti kostelecký kouč Miroslav Umlauf.

Branky: branky: 30. Řehák z pen. – 12. Kalenda, 21. Feri, 43. Počta, 60. Bažík.

Libáň – Rychnov 1:1

Hostům v Libáni, kteří prohráli úvodní poločas, zachránil bod za remízu gól Kubce ze 71. minuty. Martin Hodoval, trenér Spartaku Rychnov n. K.: „Zasloužená remíza. Domácí vedli, když se jim v úvodní půli povedl rychlý brejk. Podařilo se nám vyrovnat po trestném kopu, skrumáž před brankou Libáně dokázal propálit Kubec.“

Branky: 27. Pekárek – 71. Kubec.

1. Nový Bydžov 20 5 0 75:16 65
2. Olympia HK 16 3 6 70:25 51
3. Jičín 13 5 7 48:30 44
4. Rychnov n. K. 13 5 7 36:37 44
5. Broumov 13 3 9 53:40 42
6. Č. Skalice 12 3 10 48:49 39
7. Nová Paka 10 7 8 45:40 37