Až poslední dvě kola krajského fotbalového přeboru rozluští tajenku, kdo sestoupí a na koho bude čekat baráž. Vedle posledních Doudleb si to o černého Petra rozdají Kunčice, Týniště a Přepychy.

Doudleby – Přepychy 2:0

Fakta – branky: 3. a 78. Vydarený. Rozhodčí: Hořínek – Schejbal, Odehnal. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0.

Stanislav Procházka, trenér TJ Velešov Doudleby nad Orlicí: „Pomohla nám rychlá branka. Naše obrana pak soupeře do žádných šancí nepustila. Výjimkou byl úvod druhého poločasu, kdy si Přepychy vytvořily dvě šance. Pak už jsme zápas dovedli do vítězného konce. Udělali jsme jednu změnu, že Vydarený hrál na levé straně zálohy. To se nám vyplatilo, vždyť dal obě branky. Chválím celý tým za bojovný výkon, hráči nic nevypustili.“

Miroslav Pavel, trenér SK Přepychy: „Jsem zklamaný z přístupu hráčů k důležitému utkání, ve kterém nám šlo doslova o všechno. Přístup byl katastrofální. Domácí vstoupili do utkání velmi dobře a vstřelili gól, s čímž jsme se až do konce nedokázali vypořádat. Vytvořili jsme si několik gólových šancí, ale Prát, Kárník ani Chválek je nedokázali proměnit. Domácí přidali v závěru druhý gól a vyhráli zcela zaslouženě. Z porážky jsem rozčarovaný a myslím si, že po tomto zápase a výkonu nemáme v krajském přeboru co dělat.“

Dobruška – Lhota p. L. 3:0

Fakta – branky: 42. Mikušík z pen., 57. Hašek, 78. M. Dostál. Rozhodčí: Pavel Vítek. ŽK: 2:3. Diváci: 250. Poločas: 1:0.

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „V předchozích zápasech na domácí půdě se nám příliš nedařilo kombinovat, o čemž svědčí fakt, že jsme před vlastním publikem získali na jaře pouze jediný bod. Tentokrát jsme vsadili na podobnou taktiku, s níž se nám daří na hřištích soupeřů. Ze zabezpečené obrany jsme se snažili přecházet do ofenzivy jednoduchými přihrávkami na hráče v pohybu. Po vyrovnaném úvodu převzali iniciativu kombinačně lépe vybavení hosté. Od pohromy nás několikrát zachránili sami hostující útočníci, kteří se s míčem složitě tlačili až do kuchyně. Z herního útlumu nás čtyři minuty před přestávkou vysvobodila chytrá ulička Hájka do šestnáctky na Adama Zilvara, jehož fauloval gólman Teichman. Nařízenou penaltu proměnil Jakub Mikušík. Po změně stran jsme se herně zlepšili, přesto se soupeř prosadil do několika gólových příležitostí. Naštěstí nás podržel výborně chytající brankář Martin Malý. U obou gólových pojistek byl aktivně hrající Mikušík. Nejprve vybídl k pohotovému skórování Haška a následně našeho jarního střelce Michala Dostála.“

Převýšov – Rychnov n. K. 1:1

Fakta – branky: 14. Slezák – 61. Ficenec.

Josef Pleskot, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou:
„Do Převýšova jsme jeli s respektem a trochu s obavami. Podali jsme však jeden z nejlepších letošních výkonů a zaslouženě vybojovali bod. Hráči vedle bojovnosti, nasazení a herní kázně předváděli pěknou kombinační hru. Vytvořili jsme si daleko víc střeleckých příležitostí než domácí, na kterých bylo vidět, že hrají pod vlivem postupové jistoty. Škoda, že šance M. Mondíka, Stiebera a Počtýnského zůstaly nevyužity. Navíc gól Kubce nebyl uznán pro údajné postavení mimo hru.“

Týniště – Č. Skalice 1:3

Fakta – branky: 56. Lemfeld – 11. a 70. Diviš, 44. Belák. Rozhodčí: Hlavsa. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Týniště n. O.: Marčišin – Grim, R. Hrubý, Štoček – Černý (70. Novák), Plašil (79. Winkler), Sadílek, Sršeň – J. Hrubý (58. Pavlas), Lemfeld, Merganc. Česká Skalice: Čejchan – Chmelík, Tolda (35. Vít), Goll, Belák – Pejchal (73. Koza), Židík, Havrda, Diviš – Kožený, Voráček (62. Železov).

Domácí zahájili náporem, už ve 4. min. trestný kop Sadílka obrana hostí odvrátila na roh. O chvíli později Sadílek našel Mergance, kterému však rána nesedla. Vzápětí se potvrdilo známé nedáš – dostaneš. Hosté založili rychlý brejk, na jehož konci Diviš z těžkého úhlu zamířil k levé tyči – 0:1. Poté zahodil tutovku hostující Voráček. Ve 25. min. měl slibnou příležitost kanonýr Merganc, jeho pokus však vybíhající Čejchan zmařil. Ve 44. min. se úplně sám před brankou v čisté šanci ocitl Sadílek, jeho ránu gólman hostí vyrazil nohou. Hned z následující akce Belák střelou k tyči zvýšil na 0:2. V 56. min. po přihrávce Plašila vsítil Lemfeld kontaktní gól – 1:2. V 70. min. Po dalším rychlém protiútoku dostal Diviš až příliš volného prostoru a zpečetil zaslouženou výhru svého týmu.

Oldřich Bartek, trenér SK Týniště nad Orlicí: „Do zápasu jsme šli s útočnou taktikou. Hráli jsme na tři obránce a tři útočníky, abychom posílili ofenzivu. V úvodu jsme se dostali do tlaku, vytvořili si šanci, kterou jsme neproměnili a z rychlého protiútoku poprvé inkasovali. I poté jsme měli převahu, zahodili další slibné příležitosti a soupeř nás z brejku trestal podruhé. Po přestávce to z naší strany bylo spíš trápení. Sice jsme snížili, ale kvalita v útočné fázi nám chyběla. Postupem času hosté díky rychlým přihrávkám získali sebevědomí, což vyústilo ve třetí gól v naší síti a bylo prakticky po zápase. Potom už jsme neměli fyzické ani psychické síly na to, abychom se třeba v závěrečné desetiminutovce pokusili nepříznivý stav zvrátit.“