Portugalec se zapojil do několika akcí, ale upozornil na sebe v 73. minutě, kdy dostal žlutou kartu za bránění v rozehrání přímého kopu na polovině Dobrušky. Přitom mu ve skrumáži někdo přišlápl patu a vyzul kopačku, na což reagoval pochopitelně podrážděně. Ještě víc se však rozlítil, když domácí gólman Pěnička nečekal, až se obuje, a rychle rozehrál míč.

Hráčem Rychnova cloumaly emoce, které se na dálku marně snažila uklidnit celá lavička. Portugalcův amok vyvrcholil v 74. minutě, kdy u postranní čáry nesmyslně fauloval Geržu a mohl být rád, že nedostal od rozhodčího druhou žlutou kartu, která by mu vystavila stop. Není divu, že trenér Čermák ihned technického, ale zároveň vznětlivého hráče stáhl předčasně ze hřiště a na trávník místo něj poslal Šrefla.

Živá diskuse ještě chvíli pokračovala na lavičce a pak následoval smutný odchod ukřivděného hráče do šaten. Škoda. Mohl dvě stě divákům předvést něco ze svého nesporného fotbalového umění. Takhle místo potlesku sklidil jen pár ironických poznámek. Ještě štěstí, že jim asi nerozuměl.