Situace kosteleckých fotbalistů v krajském přeboru začíná být kritická. Vzhledem k faktu, že z divize sestoupí beznadějně poslední Předměřice a doprovodit do krajského přeboru je při nepříznivé konstelaci hvězd můžou Trutnov, Převýšov nebo Týniště, bude se s elitní krajskou soutěží loučit více celků.

Na jaře jen dva body


Týmu FC Kostelec nad Orlicí patří předposlední příčka a jeho jarní bilance je skutečně alarmující. Z pěti mistrovských střetnutí po zimní přestávce dokázal vytěžit pouhé dva body po remízách s Červeným Kostelcem (1:1) a v Černilově (2:2). Další čtyři zápasy Kostelečtí prohráli výrazným rozdílem (s Broumovem a Jičínem 0:4 a nyní o víkendu s Českou Skalicí 1:4).


Patnáct je moc


Výrazně pasivní jarní skóre Kostelce (4:15) hovoří o špatné defenzivní činnosti. Patnáct inkasovaných branek (průměr: tři góly na zápas) v pěti utkáních je příliš. Pokud svěřenci trenéra Františka Seiferta výkony v obranných řadách nezlepší, nemůžou pomýšlet na záchranu.


Chatrná kondice?


Při podrobnějším pohledu do statistiky inkasovaných branek jsme zjistili, že kostelečtí fotbalisté inkasují zejména ve druhém poločase. Z patnácti branek obdrželi po přestávce dvanáct a během poslední půlhodiny plných deset! Že by se za neúspěšnými výsledky skrývala chatrná kondice?
V sobotu v domácím duelu s Českou Skalicí soupeř skóroval třikrát v závěrečné čtvrthodině !

(six)