Pohár získali mladí Baníkovci

Opočno - První ročník Okresní zimní halové ligy fotbalistů kategorie U10 vyvrcholil čtvrtým turnajem v hale SPŠZ Opočno. Celkovým vítězem klání starších přípravek se stalo mužstvo Baníku Vamberk, které podávalo vyrovnané výkony a mělo ve svých řadách nejvíce individualit. Na druhém místě skončil tým Dobruška/Opočno a třetí příčku vybojoval celek Černíkovic.

16.1.2015

ZÁVĚREČNÝ TURNAJ v Opočně nabídl napínavé zápasy s řadou pěkných akcí a osobních soubojů. Foto: www.fotbalfoto.cz

Premiérový ročník okresní halové ligy se skládal ze čtyř turnajů. První dva se odehrály v Rokytnici v O. h. a další dva v Opočně. V turnaji soutěžilo 8 mužstev, která byla na turnajích rozlosována do dvou základních skupin, ze kterých první dvě postoupila do skupiny o 1. 4. místo, když vzájemný zápas se započítával a mužstva na třetím a čtvrtém místě pak hrála ve skupině o umístění.

Na prvním turnaji v Rokytnici v O. h. se nejvíce dařilo mužstvu Černíkovic, které zvítězilo před Opočnem a Rychnovem. Do druhého turnaje nenastoupilo mužstvo Ohnišova, které nahradil Vamberk a právě mladí Baníkovci tento turnaj vyhráli před společným mužstvem Dobruška/Opočno a Černíkovicemi.

Čtyřdílný seriál pokračoval v Opočně, kde se ve třetím turnaji z triumfu radoval domácí tým Dobruška/Opočno před Častolovicemi a Rychnovem nad Kněžnou.

V závěrečném klání, které se konalo 10. ledna, se rozhodovalo jak o konečném pořadí mužstev, tak o individuální ocenění brankářů, střelců a hráčů. Po dramatickém průběhu plném zvratů a překvapení vyšlo nakonec vítězně mužstvo Vamberka, druhé místo vybojovaly Černíkovice a třetí skončil Rychnov nad Kněžnou.

Turnaj ve výsledcích

Skupina A: Rychnov nad Kněžnou Borohrádek 2:1, Dobruška/Opočno 1:0, Doudleby nad Orlicí 3:0, Borohrádek Dobruška/Opočno 1:0, Doudleby nad Orlicí 0:0, Dobruška/Opočno Doudleby nad Orlicí 2:0.

Skupina B: Vamberk Černíkovice 1:0, Častolovice 3:0, Rokytnice v O. h. 7:0, Černíkovice Častolovice 1:0, Rokytnice v O. h. 4:1, Častolovice Rokytnice v O. h. 4:0.

Skupina o 1. 4. místo: Vamberk Černíkovice 1:0, Rychnov nad Kněžnou 3:1, Borohrádek 4:2, Černíkovice Rychnov nad Kněžnou 1:1, Borohrádek 3:1, Rychnov nad Kněžnou Borohrádek 2:1. Pořadí: 1. Vamberk 9 bodů (skóre 8:3), 2. Černíkovice 4 (4:3), 3. Rychnov n. K. 4 (4:5), 4. Borohrádek 0 (4:9).

Skupina o 5. 8. místo: Častolovice Dobruška/Opočno 2:0, Rokytnice v O. h. 4:0, Doudleby n. O. 6:0, Dobruška/Opočno Rokytnice v O. h. 4:0, Doudleby n. O. 2:0, Rokytnice v O. h. Doudleby n. O. 1:0. Pořadí: 1. 5. Častolovice 9 bodů (skóre 12:0), 6. Dobruška/Opočno 6 /6:2), 7. Rokytnice v O. h. 3 (1:8), 8. Doudleby n. O. 0 (0:9).

Konečné pořadí

Okresní zimní halové ligy:

1. Baník Vamberk, 2. TJ Dobruška/Spartak Opočno, 3. TJ Sokol Černíkovice, 4. FC Spartak Rychnov nad Kněžnou, 5. AFK Častolovice, 6. TJ Lokomotiva Borohrádek, 7. TJ Velešov Doudleby nad Orlicí, 8. 1. FC Rokytnice v Orlických horách.

Individuální ocenění

Nejlepší hráč: Tomáš Učík (Černíkovice).

Nejlepší brankář: Tomáš Jelen (Černíkovice).

Nejlepší střelec: Ondřej Šupler (Častolovice). (dr, vl)

16.1.2015 VSTUP DO DISKUSE

Křovice slaví zisk titulu podzimního mistra

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

O vítězi nebylo pochyb. Trpkost prohry okusily TOP 09 a STAN

Královéhradecko - O vítězi sněmovních voleb nebylo pochyb. V Královéhradeckém kraji, stejně jako jinde, s velkým náskokem vyhrálo hnutí ANO (31,77 %) vedené Klárou Dostálovou.

Novým ředitelem muzea se stal Petr Grulich

Hradec Králové - To, o čem si Hradec povídá už dva týdny, se stalo skutečností. Rada Královéhradeckého kraje schválila novým ředitelem Muzea východních Čech historika z hradecké univerzity Petra Grulicha. Rada ho vybrala ze sedmi adeptů, kteří se o místo ucházeli.

Magnet kola ovládla Javornice

Rychnovsko - Okresní přebor II. třídy ve fotbale: Výhru Ohnišova nad Kosteleckou Lhotou zařídil Jan Macek čtyřmi brankami.

Úspěšní i neúspěšní: Něco končí a něco nového začíná

Královéhradecko - Zatímco ANO získalo ve volbách pět mandátů, zbylé strany, které v hlasování rovněž uspěly, mohou do sněmovny poslat jen po jednom zástupci. Na mnohé známé tváře tak místo nezbylo. Štěstí naopak přálo některým dosud málo známým politikům.