Samotný zápas byl rozhodnutý po dvaceti minutách, kdy favorit vedl 3:0, definitivní ránu hostům zasadil Blažej dvěma góly ve dvou minutách.

Tento časový úsek rozhodl i duel na malé umělé trávě Rychnov n. K. - Červený Kostelec, kdy hosté hned po přestávce dvěma góly vytáhli svoje vedení na 3:0. (48., 50.). V zápase plném osobních soubojů domácí svoje šance neproměnili a byli trestáni za chyby.

Na bronzovém tabulkovém postu přezimují Libčany, které rozstřílely Dobrušku zejména díky hattricku Karanského. Hosté zlobili jen prvních dvacet minut. Ve druhé polovině podzimní části sezony mají tristní bilanci – sedm zápasů bez bodů a skóre 2:25.

Derby Jičín - Hořice přineslo tvrdý fotbal s řadou důrazných osobních soubojů, osm karet (ŽK 4:3, ČK 1:0), dvě penalty ve hře, remízu a bonusový rozstřel. V něm druhý bod domácím zajistil brankář Puš, který hostům chytil první a čtvrtou penaltu.

První porážku v domácím prostředí připravila Chlumci nad Cidlinou královéhradecká Slavia, jejíž dvougólové vítězství pečetil v poslední minutě Mottl do prázdné branky. „Měli jsme pět vyložených šancí a jen díky skvělému výkonu domácího brankáře Kukala jsme o naší zasloužené výhře nerozhodli dříve," hodnotil trenér hostů Josef Pleskot a dodal: „Vyplatily se změny v sestavě, velkým přínosem bylo zařazení dvou dorostenců."

Čtyřgólovou výhru s Chlumcem nad Cidlinou potvrdila Vysoká v dalším domácím zápase. Sice prohrála s Jaroměří I. poločas, ale během šesti minut se jí podařilo výsledek obrátit a dovést duel k zaslouženým třem bodům.

Rezultát I. poločasu utkání Lázně Bělohrad - Provodov stanovila 17. minuta, kdy na každé straně padl jeden gól. Pak už padaly jen do sítě hostů, když hattrick dokonal Berger.

Broumov lituje, že končí podzim, neboť se v jeho závěru se rozjel – poslední tři zápasy vyhrál (Dobruška 2:0, Provodov 6:1), podzimní tečkou byl triumf nad Kostelcem nad Orlicí. V I. poločase domácí od gólové pohromy uchránil brankář Drahorád, který lapil kostelecké šance. Jeho dva vstřelené góly byly uklidňující a kompaktní tým ustál i snížení soupeře na 2:1.   (fr)

Událost kola

Třetí výhra v řadě pomohla Broumovu z beznadějně posledního místa na 14., navíc získal pětibodový náskok od případného sestupového propadla.

Zklamání kola

Na osm zápasů 14. kola přišlo pouhých 775 diváků, což je o 1219 méně než v rekordním 1. kole sezony. 10. kolo mělo 880 diváků a 13. kolo 917.