Svěřence trenéra Radka Hrubého nečeká lehká práce. Trutnovští se v průběhu podzimu dostali do dobré formy. Naposledy prohráli ve čtvrtém kole v Jablonci nad Jizerou a od té doby desetkrát za sebou bodovali.

„Jsou v pohodě, herně i výsledkově se jim daří. Bude to těžký boj. Je jasné, že v naší situaci bychom potřebovali zvítězit, abychom přezimovali v tabulce co nejvýše. Zdolat výbornou defenzívu však nebude jednoduché," přiznává asistent trenéra Vladimír Pacholík.

Právě na dobře fungující defenzívu se soupeř může spolehnout nejvíce. Obranná řada v čele s gólmanem Šťastným je základem úspěšného tažení týmu z Podkrkonoší. Pouhých devět inkasovaných gólů hovoří za vše. V útoku řádí vysoký Kejzlar, hru režíruje Kilevník.

„Musíme se vrátit k naší hře, která nám přinesla body.Hrát zodpovědně dozadu a snažit se o rychlý přechod do útoku. Když jsme tyto taktické úkoly plnili, tak jsme vyhrávali," hledá recept na úspěch Vladimír Pacholík. Na otázku, jak vypadá hráčský kádr, odpověděl: „Vedle dlouhodobě zraněného Nováka bude chybět Špaček, jenž absolvuje trenérský kurz. Uvidíme, zda bude k dispozici Lemfeld. Jinak jsme kompletní."