Není divu, protože v minulosti trénoval obě mužstva a slavil s nimi postup do vyšších soutěží. Jak vidí vyhlídky týmů zkušený kouč, který vedl mimo jiné prvoligový Hradec Králové či třetiligový Náchod? Zde je názor experta, který je v současné době podle svých slov v „trenérské stávce“.

„Na Převýšov mám z dvouletého působení dobré vzpomínky. Prvním rokem jsme postoupili do krajského přeboru a druhým rokem jsme hráli o postup do divize, kam nakonec postoupil Nový Byd〜žov. Poslední čtyři kola před koncem sezony jsem odešel zachraňovat třetiligový Náchod (poznámka redakce: úspěšně). Po té jsem se do Převýšova již nevrátil. Od té doby se kádr změnil a zbylo jen šest hráčů, které jsem vedl.

Samozřejmě, podmínky rozpočtů a cílů obou mužstev jsou výrazně rozdílné. A od toho by se měl zápas vyvíjet. Zatímco hosté mají jediný cíl – postup do divize, Dobruška výrazně překračuje svoje plány, a to by mohlo být cítit i v zápase. Svěřenci trenéra Milana Mikušíka by měli být tím pádem uvolněnější, zkrátka nemají co ztratit.

Trenéři jistě připraví mužstva takticky tak, aby v zápase uspěla. Osobně si myslím, že Josefu Košátkovi po zhlédnutí utkání Dobrušky v Novém Bydžově bude v hlavě hodně ležet Hájek. Právě ten může být pro výsledek zápasu důležitější než ostatní hráči, včetně Ulicha a Bredy. Marcela jsem měl několik let pod dohledem a právě v utkáních, kdy to na něm stálo, se mu moc nedařilo. Teď mu ale hodně věřím. Je v obrovské pohodě a formě. Popere se i s důslednou obranou, která na něho bude přichystána. Samozřejmě i ostatní domácí hráči se budou chtít vytáhnout a můžou soupeře překvapit.

Hosté mají kádr nabitý zkušenými hráči, kteří podávají kvalitní individuální výkony. Osobně se mi líbí krajní bek Šmíd, nebezpečný je vysoký Jarkovský, svoji kvalitu mají i další hráči. To platí zejména o Krausovi, který střílel za mého působení ligové góly v Hradci Králové. Hosté budou nebezpeční i ze standardních situací, které mají dobře nacvičené.

Co víc si příznivec fotbalu může přát, než tolik kvalitních hráčů pohromadě. Tak ať vyjde počasí a trenéři určí co nejméně „svazovací“ taktiku. Pak se máme na co těšit. A můj tip na výsledek? Dávám trojtip.“ (smích) (dr)