Divize C: Fotbalistům Týniště v Převýšově unikl toužebný bod doslova mezi prsty

Převýšov – Týniště 2:1

Hosté zahájili utkání bez respektu. Už ve 3. min. po rohovém kopu hlavičku Zdeňky odvrátil jeden z převýšovských obránců. Také v dalším průběhu byli svěřenci trenéra Petříka aktivní a stále častěji se tlačili před branku Pilného výběru.

V 16. min. však po centru agilního Ujce nedal domácí kapitán Novák dělovkou z voleje Marčišinovi šanci – 1:0. V 19. min. si Pilař hravě poradil s přímým kopem Gavuly. Vzápětí si po centru Beláka nestačil Černý před brankou zpracovat míč. Ve 26. min. Semelka ve slibné příležitosti mířil hlavou nad branku.
Ve 33. min. snaha hostí přinesla své ovoce. Po rohovém kopu vyrovnal ukázkovou bombou šajtlí Zdeňka – 1:1. Poté měli domácí místy více ze hry a týnišťská obrana měla s jejich akcemi hodně práce.

Hned po přestávce se před domácí svatyni proháčkoval Gavula, ale Pilař byl pozorný. V následujících minutách sílil tlak Převýšovských, hostům nezbývalo nic jiného než sázet na rychlé brejky. V 63. min. Ujec orazítkoval levou tyč týnišťské branky. O deset minut později po rychlé akci přehodil Ujec nejen Marčišina, ale i hostující svatyni.

V 90. min. se kopala penalta, kterou sudí nařídil za zákrok na domácího Ujce. Střídající Breda nabídnutou možnost využil – 2:1. Nerozhodný výsledek by však byl spravedlivějším vyjádřením poměru sil.

V příštím kole čeká fotbalisty SK Týniště krajské derby ve Dvoře Králové.

Branky: 16. Novák, 90. Breda z pen. – 33. Zdeňka. Rozhodčí: Mareš (Vlašim). ŽK: 2:1. Diváci: 200. Poločas: 1:1.

Zdeňka: Rozhodl skandální verdikt

Týniště n. O. - Svěřenci trenéra Milana Petříka nastoupili k utkání 28. kola divize C v Převýšově nejen bez záložníka Ernesta Seiferta a útočníka Marka Winklera, ale scházel i zraněný špílmachr Radek Gorol. Hosté se prezentovali velmi solidním výkonem a v samotném závěru se zdálo, že se schyluje k dělbě bodů.

Jenže v 90. min. ochotně ve vápně upadl převýšovský Ujec a střídající Breda z velmi přísné penalty rozhodl o krutém výsledku z pohledu hostujícího celku.

Bezprostředně po utkání vládlo v šatně hostů pochopitelné zklamání. Střelcem vyrovnávajícího gólu byl obránce Petr Zdeňka: „Myslím si, že to, co se nyní děje v divizi, je něco neskutečného. Na jaře se totiž proti našemu mužstvu kopalo už šest penalt! Podle mého názoru byly všechny velmi sporné. Říká se, čeho je moc, toho je příliš. Aby proti nám v devadesáté minutě rozhodčí nařídil takovouhle penaltu, to hovoří za všechno. Navzdory tomu, že nám chyběli tři hráči ze základu jsme sehráli velmi dobrý zápas. O naší kruté porážce rozhodl skandální verdikt rozhodčího! Co k tomu více dodat?“

A jak viděl duel v Převýšově týnišťský kapitán David Černý? „Fanoušci byli svědky typicky remízového utkání. S cílem získat bod jsme také do Převýšova přicestovali. Až do devadesáté minutu se opravdu zdálo, že si oba soupeři nakonec body rozdělí. Jenže potom přišly již zmíněné události, který my bohužel ovlivnit nemůžeme. Samozřejmě, že k nějakému kontaktu mezi hráči došlo, jenže i sám Ujec se mi po utkání přiznal, že svůj penaltový pád hodně přifilmoval. Zápas přinesl před oběma brankami minimum šancí a velké nasazení na straně domácích. Za svůj výkon se tentokrát vůbec nemusíme stydět, bohužel velmi smolná porážka je pro nás všechny obrovským zklamáním.“