VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pacholík: Ukázali jsme si cestu, jak utkání vyhrávat

Albrechtice - Okresní titul na Rychnovsku letos vybojovali fotbalisté z Albrechtic. K postupu do krajské I. B třídy je dovedl trenér VLADIMÍR PACHOLÍK, s nímž jsme se za úspěšnou sezonou klubu s jedním z nejkrásnějších sportovních areálů poohlédli.

26.6.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Jan Ježdík

Trenér novopečeného fotbalového přeborníka rychnovského okresu z Albrechtic nad Orlicí se ohlédl za úspěšnou sezonou

Kdy jste poprvé uvěřil, že vám už celkové vítězství v okresním přeboru nikdo nevezme?

Při bodové vyrovnanosti s mužstvem Borohrádku jsem v náš postup začal věřit po vítězství v Lípě nad Orlicí. Znal jsem rozlosování a věděl, že našeho největšího soupeře čekají zápasy s mužstvy, která nemají jistou záchranu v soutěži, a tudíž se budou muset o výsledek poprat.

V podzimní části albrechtický tým nenašel přemožitele, ale na jaře už vaši svěřenci tak suverénní nebyli (4 porážky). V čem vidíte důvod?
Máte pravdu. Na podzim jsme podávali lepší výkony. Příčin, proč tomu tak bylo, je hned několik a mají svá logická opodstatnění.

Za prvé: na podzim jsme šli zápas od zápasu s velkým nasazením, a přestože jsme v průběhu utkání třeba prohrávali, ve druhé půli a v závěru zápasu jsme byli schopni přidat a nepříznivý vývoj otočit v náš prospěch. Na jaře jsme až takové jízdy nepředváděli, spíš jsme se snažili hrát na jistotu.

Za druhé: na podzim jsme měli mnohem širší kádr, který se nám v zimním období zúžil vinou přibývajících zranění. Proto jsme už v přípravě měli problémy a museli si vypomáhat dorostenci. Nedostatek hráčů nás trápil celou jarní polovinu sezony. Mnohdy jsme museli improvizovat v sestavě, což se zákonitě muselo projevit v herním stylu, zejména ve hře dopředu.

Za třetí: v zimním období se nám mužstvo podařilo posílit dle představ jen z poloviny. Získali jsme velmi kvalitního hráče pro záložní řadu - Jiřího Kotýzu. Ovšem kvalitního útočníka jsme bohužel do klubu nepřivedli.

Za čtvrté: po podzimním vedení se na nás soupeři již lépe připravili. Hráli s mnohem vyšším nasazením a snažili se přerušit naši vítěznou sérii.

A konečně za páté: výsledkový pokles je nutné přičíst psychickému tlaku. Přestože jsme o postupu nahlas nemluvili, hráčům to v hlavách stejně „šrotovalo“. Když vezmeme v potaz, že jsme od třetího kola vedli tabulku, tak jsme to nakonec v těžké situaci zvládli dobře a splnili jsme si to, co jsme si potají po podzimu přáli.

Vzpomenete si, po kterém zápase během sezony vám bylo nejhůř?
Tak to zcela určitě. Není to totiž tak dávno. Bylo to po derby se sousedním Žďárem. Většinu utkání jsme prakticky odehráli na půlce soupeře, ale kdybychom hráli dva dny, tak bychom branku stejně nedali. A tak nás soupeř potrestal krásným gólem z přímého kopu přímo do šibenice. Naštěstí ve stejném kole zaváhal i náš největší rival z Borohrádku (v Rychnově prohrál s místním béčkem 2:4 – pozn. red.). Přesto prohra se Žďárem (0:1) velmi mrzela, protože jsme sousedské derby měli zvládnout.

Vybavíte si zápas, v němž váš tým podal nejlepší výkon?
Na podzim to bylo v utkání doma s Borohrádkem (3 :1). Podařilo se nám eliminovat soupeřovu kombinační kvalitu a vstřelit tři branky. Druhé nejlepší podzimní utkání v našem podání jsme sehráli v Rokytnici. Hrálo se tehdy, jak se říká o šest bodů, neboť v případě naší porážky by domácí stáhli náš náskok a čelo tabulky by se vyrovnalo. V Rokytnici pršelo a kvůli husté mlze chvílemi nebylo vidět přes půli hřiště. Přesto jsme se s nepříznivými klimatickými podmínkami vyrovnat lépe než domácí a dokázali jsme zvítězit 2:1. Vůbec mě nemrzelo, že jsem vítěznou branku v podání Radka Beránka do horního růžku branky kvůli husté mlze vůbec neviděl (smích). Z jarních soubojů nelze nezmínit sousedské derby v Petrovicích. Po všech těch známých manévrech a tlacích jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili a utkání zvládli jak hlediska taktického, tak i po stránce herní kázně. Bylo to jedno z klíčových střetnutí sezony – vstřelili jsme v něm tři góly a získali tři plusové body z cizího hřiště.

Co považujete za největší herní přednosti manšaftu?
Když jsem k mužstvu před dvěma lety nastoupil, praktikovalo hru na náhodu a buď se vyhrálo, nebo prohrálo. V současné době se už náš tým prezentuje určitou herní kázní a disciplínou. Myslím si, že jsme si ukázali cestu jak utkání vyhrávat. Není to už o tom, jít si pouze zahrát fotbálek. A ještě jednu přednost můžu zmínit. Během dvou let jsme dosáhli určitého stupně trénovanosti, na který chceme navázat a během působení v krajské soutěži ho dál rozvíjet.

V čem naopak měli vaši svěřenci největší rezervy ?
Největší slabinu vidím v tom, že ve vypjatých situacích na hřišti se někteří hráči bojí hrát, zašijí se a nechtějí míč.

Můžete vyjmenovat největší osobnosti, které tvořily páteř úspěšného mužstva?
Nejprve bych chtěl podotknout, že v současné době máme tým složen převážně z kmenových hráčů. Nešli jsme cestou drahých nákupů ani v předešlých sezonách, během nichž jsme se pohybovali ve spodních patrech tabulky. Osobností, která k nám na jaře přišla zvenčí, je bezesporu Jiří Kotýza. Zásluhou fotbalových i lidských kvalit se rychle stal součástí mužstva, které se popralo o to, aby se z průměru dostalo nahoru. Slušelo by se vyjmenovat všechny hráče, ale je jasné, že každý mančaft má svoji osu - takže Janda, Pírko, Zeman, Kchop, Beránek, Kamš, Jaroš a kapitán Strnad.

Kdo drží partu v kabině? Můžete prozradit největšího baviče v albrechtickém kolektivu?
Tak partu drží, stejně jako v jiných týmech, především pokladník Jirka Kamš. Stará se s ostatními o občasná posezení a vybírá od spoluhráčů různé desátky. Mimo jiné za fotografie ve vašem deníku a těch poslední dobou nebylo až tak málo, takže si asi mnul ruce. Co se týká různých vtípků v kabině, tak těch není nikdy dost. No kdo čte Blesk, tak na jeho stránkách mohl s patřičným komentářem spatřit našeho gólmana Jandyse, který se ustrojil do brankářského dresu, na hlavu si narazil tankistickou přilbu a vyrazil na Euro. Takže pro nás je hvězdou měsíce on. Samozřejmě, že za snímky v Blesku přispěje do společného banku. (smích)

V dohledu se za vámi dlouho držel rival z Borohrádku. Kdy se rozhodlo o vašem zisku přebornického titulu?
Hráčů z Borohrádku si bez nadsázky velice vážím. Fotbal umí hrát technický a kombinační, prostě to mají v sobě. Navíc působí již mnoho let ve stejném složení. Kdybych měl zjednodušeně porovnat obě nejlepší mužstva okresního přeboru, tak Boro-mužstvo je technické a herně vyzrálé, Albre-mužstvo zdobí solidní organizace hry a trénovanost. Abychom dokončili odpověď na vaši otázku, myslím si, že boj o postup se začal lámat asi pět kol před koncem.

Hodláte vstoupit do krajské I. B třídy se stávajícím hráčským kádrem nebo už máte vytipované posily? Pokud ano, na jakých postech chcete mužstvo doplnit?
Mužstvo je třeba vhodně doplnit o obránce, záložníka a útočníka. Jednání probíhají. Nejsou však jednoduchá, takže uvidíme, jak dopadnou.
V předchozích dvou sezonách vítězná mužstva okresního přeboru - Častolovice a Dobruška - ostatní účastníky nejvyšší okresní soutěže jasně převyšovala a sezonu vyhrála s velkým bodovým náskokem. Vy jste letos tolik nedominovali, nemáte obavy o svůj osud v krajské soutěži? Vždyť i Častolovice se letos zachránily až na poslední chvíli…

Naším cílem je záchrana a je nám všem jasné, že to bude hodně těžké. Na druhou stranu, kdo dělá sport, platí především proto, aby vítězil. Bylo by zbabělé se o to nepokusit…

Máte už představu o letní přípravě? Chystáte soustředění mužstva? Jací vás čekají soupeři? Kdy začnete trénovat?
Než odpovím na poslední otázku, rád bych poděkoval za nezištnou práci předsedovi oddílu Jiřímu Moravcovi, starostovi obce Jaromíru Kratěnovi za podporu fotbalu a největším sponzorům Stavitelství Kašpar a Aquaplast střechy Marek. Představa je jedna věc a realizace druhá. Plán přípravy je v hrubých rysech hotový. Zahajujeme 11. července v domácích podmínkách. Nyní o víkendu nás ještě čeká účast na turnaji Štít Albrechtic, který se uskuteční v Jizerských horách. Prvním naším soupeřem v přípravě na nadcházející sezonu bude 19. července B-tým Přepych.

Střelci SK Albrechtice

Strnad Miloš 13 gólů, Kamš Jiří 12, Jaroš Jiří 9, Kotýza Jiří 5, Velíšek Ondřej 5, Barták Martin, Beránek Radek, Fajt Lukáš, Hejna Čeněk, Kchop Rostislav, Velíšek Luděk, Živec Michal všichni 1, vlastní 2.

Konečná tabulka

1. Albrechtice 17 5 4 53:26 56
2. Borohrádek 17 1 8 66:31 52
3. Zdelov 14 6 6 62:28 48
4. Lípa n. O. 12 8 6 47:36 44
5. FC Rokytnice 12 6 8 44:36 42
6. Petrovice 11 6 9 34:39 39
7. Rychnov B 9 8 9 33:28 35
8. Žďár n.O. 9 8 9 40:39 35
9. Solnice 9 5 12 30:36 32
10. Kostelecká Lhota 9 2 15 30:53 29
11. Dobré 7 5 14 46:76 26
12. Černíkovice B 7 4 15 34:52 25
13. Voděrady 7 3 16 35:62 24
14. Přepychy B 6 5 15 39:51 23

Autor: Miroslav Sixta

26.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bára Štěpánová.

V Rychnově chystají „Večer plný krásy a splněných přání“

Evropské centrum na testování leteckých motorů má pravděpodobně na hradeckém letišti vzniknout na sklonku letošního roku. Přestože se jedná o unikátní projekt mimo jiné pod patronátem ČVUT,  u zástupců místních samospráv jeho vybudování vyvolává otazníky,

Centru vývoje a testování leteckých motorů už nestojí nic v cestě

Nepoctiví stánkaři jsou i podél cyklostezek

Hradec Králové - Nepoctiví obchodníci číhají i na cyklisty na cyklostezkách, zjistila v létě Česká obchodní inspekce. Při 18 kontrolách stánkařů podél nejoblíbenějších tras, zjistila, že polovina z nich porušila předpisy, tedy že zákazníky šidila.

Nová lanovka v Černém Dole už má sedačky, vyhlíží zimní sezonu

Královéhradecko, Černý Důl - Na sjezdovce v Černém Dole se rozjela nová čtyřsedačková lanovka. Je největší letošní investicí SkiResortu Černá hora - Pec, do něhož areál patří. Zatím jen ve zkušebním provozu, bez cestujících.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Šachisté vstoupili do nové sezony

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala Krajská soutěž – skupina východ šachových družstev.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení