Ve vašem posledním mistrovském utkání byl domácí celek FK Pěnčín/ Turnov favoritem. Přesto se dá nejtěsnější porážka 0:1 zařadit do kategorie zbytečných. Souhlasíte?
Určitě. Do poločasu jsme nehráli špatně. V úvodní půlhodině jsme soupeře k ničemu nepustili a přehrávali ho dobrou kombinací, ale pak jsme se do přestávky ze hřiště vytratili. Zápasu by asi více slušela bezbranková remíza, protože oba týmy si prakticky nevypracovaly vážnější gólovou šanci. Domácí nepodali nikterak oslnivý výkon, jenže my jsme jim jejich vítězství usnadnili. V dalším průběhu utkání jsme přestali hrát naši hru. Zdálo se mně, že jsme v poli přestali bojovat.

Co o prohře rozhodlo především?
Scházela nám nejen větší bojovnost, ale také nasazení a agresivita, větší tah na branku a větší vůle po vítězství.

Můžete popsat, jak se zrodil rozhodující moment zápasu, jimž byl gól z kopačky Zdražila v 64. minutě?
Předcházela mu naše ztráta míče. Soupeř podnikl brejk, dostal se až k vápnu, kde to Zdražil ve skluzu trefil a míč zapadl k tyči. Byl to dost hloupý gól.
Určitě vás mrzí citelná ztráta zraněného Romana Jelínka (natržený stehenní sval z posledního domácího souboje s Ovčáry – pozn. autora)…
Roman nám určitě velmi chybí. Jde o komplexního hráče – je rychlý a tvořivý. Navíc jde ostatním příkladem svojí nezměrnou bojovností. Pevně věříme, že se na trávník co nejdříve vrátí.

V neděli doma přivítáte celek SK Horní Měcholupy, který se sice pohybuje v dolních patrech tabulky, ale v dosavadních pěti zápasech prohrál pouze jednou…
Myslím si, že Pražané nemají vůbec špatný manšaft. Ve svém středu diponují vysokými hráči, proto by na ně mohla platit kombinační hra s rychlými přihrávkami po zemi. Pohlídat si musíme především jejich standardní situace, z nichž hrozí největší nebezpečí. Hrajeme doma, body potřebujeme, takže povinnost nám velí vyhrát.