Nejprve se představila stará garda Lhoty, která si pozvala soupeře z Albrechtic. Vrcholem odpoledne pak bylo utkání současného lhoteckého týmu proti staré gardě Hradce Králové. Obě tato utkání sledovalo více jak 200 diváků. A obě skončila shodnými výsledky – 4:3 pro hostující celky.

Ještě hrají aktivně

První návštěvníci oslav se začali do areálu trousit již po 14 hodině. Od 14:30 byl totiž na programu zápas staré gardy Lhoty proti albrechtické staré gardě. Ve lhoteckém dresu se představili hráči, kteří ještě aktivně hrají za béčko. Ale samozřejmě i tací, kteří již dávno pověsili kopačky na hřebík. Hosté z Albrechtic nedali našim borcům nic zadarmo a poločas vyhráli 0:1.

Po změně stran ještě svoje vedení o dvě branky navýšili a vypadalo to na debakl lhoteckých. Ti se ale nevzdali a dvěma brankami snížili na 2:3. A to ještě mohli vyrovnat z penalty, ale „Džeza" Hampl ji neproměnil. Albrechtičtí pak vstřelili branku na 2:4 a definitivně si zajistili vítězství. Nic na něm neměnila ani korektura ze lhotecké strany na konečných 3:4.

Po skončení zápasu si pak ještě obě mužstva zakopala penalty. Po pěti sériích se hráči dohodli, že remíza 3:3 vyhovuje všem.

Reklama na fotbal

Po zápase starých gard si vzal slovo předseda lhoteckého oddílu Luboš Faltys a přivítal vážené hosty. Mezi nimi byli pánové Židík a Novák jakožto zástupci rychnovského Okresního fotbalového svazu.

Předseda OFS Miloš Židík pronesl řeč, v níž chválil lhotecký fotbal a samotnou akci, která je dle něho dobrou reklamou na fotbal na Rychnovsku. Následovala řeč bývalého dlouholetého předsedy lhotecké kopané pana Benáka, který si připravil pěkné povídání o začátcích fotbalu ve Lhotě a všech radostech, ale i starostech, které v průběhu let lhotecký fotbal přinášel. Po panu Benákovi ještě vystoupil se svými slovy Štefan Žitník, který svou originální slovenštinou povyprávěl o letech, kdy zastával funkci předsedy lhotecké kopané.

Přijeli Hradečáci

Po proslovech se už začali sjíždět hráči Hradce i domácího týmu a lehce po 17 hodině nastoupili na zelený pažit, aby divákům předvedli svoje fotbalové umění. Představení hráčů moderátory akce, společné fotografování, potřesení rukou a šlo se na věc.

Hrálo se dvakrát 35 minut pod taktovkou sudího Jindáčka a po úvodní bezgólové čtvrthodince začaly padat i branky. Jako první se trefil Tomáš Chaloupka, který zblízka prostřelil ještě nedávno aktivně chytajícího ligistu Karla Podhajského.

Hradečtí byli zaskočeni a navíc o pár minut později jim vstřelil druhou branku David Rešl, který mazáckou střelou na zadní tyč zaskočil brankáře hostí. Vedením Lhoty 2:0 skončila první půle.

Hradečtí pak do druhé části nasadili fyzicky dobře vybaveného gólmana Podhajského do útoku a ten hned ukázal, že umí nejen dobře chytat, ale také střílet. Hradec snížil na 2:1 a zvyšoval tempo. Nicméně

Lhota po chvíli odskočila opět na dvoubrankový rozdíl, když centr zleva dopravil do sítě ramenem Víťa Hrubý.

Převzali otěže

Pak ale Hradec převzal otěže a zasadil nám tři údery, jimiž dokonale obrátil výsledek zápasu. Postupně se trefili David Hamák, pod břevno parádně Milan Ptáček a Vít Prokopec.
Závěr zápasu přeci jen patřil domácím, k vyrovnání chyběly centimetry. Střela Davida Rešla jen orazítkovala tyč. A tak si Votroci připsali těsné vítězství. Pro mnohé hráče Lhoty byl zápas životním zážitkem. Proti bývalým ligovým hráčům před 250 diváky se přeci jen nenastupuje každý den.

Za Lhotu nastoupili: Hejčl – Hrubý, Oberreiter, D. Faltys, Bažo – Jiří Plocek, Rešl, Potužník, Filip – Chaloupka, M. Faltys. Ze střídačky pak zasáhli do hry Janeček, Josef Plocek a Dostál.

Za Hradec nastoupili: Podhajský, Cejnar – Klíma, Jelínek, Prokopec, Frýda J., Krejčík, Ptáček, Šmolka, Hamák, Frýda M., Polák, Ringel, Suchý, Langr.

Po exhibičních zápasech bylo pro všechny zúčastněné připraveno občerstvení v podobě grilovaných vepřových kýt. Sedělo se a povídalo dlouho do noci, poslední účastníci akce si zatančili na diskotéce DJ Toma Habase.

Všem, kteří se na akci jakkoliv aktivně podíleli, patří neskutečný dík. Oslavy se vydařily a myslím, že i všichni pozvaní bývalí hráči, trenéři či funkcionáři si rádi zavzpomínali na léta strávená na lhoteckém hřišti.
DANIEL FALTYS