Rychnovští v Červeném Kostelci inkasovali úvodní gól již v první minutě, což mělo vliv na další vývoj utkání. Hostující hráči se snažili, ale v pohodě hrající favorit dotáhl utkání do pětigólového vítězství.

Fotbalisté Týniště nezačali zápas v Lázních Bělohrad dobře. Dvakrát inkasovali a navíc byl po půlhodině hry vyloučen kanonýr Martin Merganc. Po přestávce se svěřenci trenéra Radka Hrubého nadechli k velkému obratu a třemi góly dokonale otočili zápas.

L. Bělohrad – Týniště 2:3

Vladimír Pacholík, asistent trenéra SK Týniště nad Orlicí: „Za první půlhodinu zápasu jsme toho stihli poměrně dost. Po hrubých chybách jsme inkasovali dva góly, za stavu 1:0 neproměnil Stejskal penaltu a ve 32. minutě byl vyloučen Merganc. Ve druhém poločase jsme zjednodušili a zrychlili kombinaci, začali jsme domácí přehrávat. Díky kontaktnímu gólu ve 47. minutě jsme se zvedli a zápas otočili do vítězného konce. Hráči zaslouží pochvalu za to, že za nepříznivého stavu zápas nevypustili a i v deseti prokázali vůli po vítězství. Zisk tří bodů v duelu s kvalitním soupeřem by nám mohl psychicky pomoci před domácím zápasem s vedoucí Jaroměří. Škoda vyloučení Mergance a rovněž zranění Václavka, který musel být vystřídán.

Č. Kostelec – Rychnov 5:0

Martin Kameník, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Domácí hrající ve velké pohodě si s námi zahráli fotbal, který se divákům jistě líbil. Naše plány na úspěch se zhroutily již v první minutě, kdy se prosadil důrazem ve vápně Martin Vít. Klukům nelze upřít snahu, tentokrát bojovali, ale výsledkem byla pouze nastřelená tyč a další dvě velké šance, které pro nás, tolik důležitým gólem neskončily. Tak přišel trest v podobě druhé branky v naší síti. Tentokrát v 45. minutě  po naší zbytečné ztrátě míče na polovině soupeře. Jsme v situaci, kdy gól do šatny znamená konec všech nadějí. Naše hra se musí od základu změnit, ale bohužel nevím jak to udělat."