Opočno získalo ve třinácti zápasech 24 bodů, dokázalo porazit lídra soutěže z Černilova či druhé Velichovky. Na druhou stranu v roli favorita několikrát zaváhalo, když remizovalo s Teplicemi nad Metují a prohrálo s trápící se Javornicí.

Matouši, v závěrečném podzimním kole jste porazili 4:2 Zdelov, jak jste zápass posledním týmem soutěže viděl?

Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, a to se nám v prvním poločase potvrdilo. Nedařila se nám kombinace a neproměňovali jsme své šance. Začátek druhého poločasu naopak vyšel skvěle a brzy přišlo vyrovnání i další góly.

Vy jste dal důležitou vyrovnávací branku a poté jste ještě v závěru zvyšoval na 4:1, můžete branky popsat?

Abych byl upřímný, vyrovnávající gól nebyl tak úplně můj, jako spíš mého spoluhráče Ondry Poláka, ale co je psáno to je dáno. (směje se) Gól na 4:1 padl po centru od již zmiňovaného Ondry a řekl bych, že jsem dal svůj typický gól hlavou.

Podzim jste zakončili na velmi solidním třetím místě, spokojenost?

S umístěním jsme spokojení, ale zároveň víme, že postavení v tabulce mohlo být ještě lepší, kdyby nebylo ztrát v Teplicích nad Metují a Javornici.

S jakými ambicemi jste do sezony vstupovali?

Hrát horní polovinu tabulky, protože tým na to máme.

Dokázal byste vybrat jedno utkání, které se vám během podzimu zamlouvalo nejvíc?

Zřejmě to byly zápasy s lepšími soupeři, jako je Lokomotiva Hradec nebo Černilov, ale kdybych měl vybrat jeden zápas, zvolil bych asi domácí derby s Českým Meziříčím, které jsme vyhráli 5:0.

Ve 13 zápasech jste vstřelil sedm branek, jaká je vlastně vaše role v týmu?

Střílení gólů nikdy nebyla má přednost, ale jsem za to číslo rád. Žádnou speciální roli nemám, snažím se pomoci týmu co nejvíce každý zápas.

Štěpán Rojek platí za ofenzivní sílu fotbalové oddílu z Častolovic. V dvojzápase proti Vamberku to jednoznačně dokázal.