Pořadatelem byla Okresní rada AŠSK ČR Rychnov nad Kněžnou. Vedením turnaje byli pověřeni zástupci ZŠ Javornická Rychnov nad Kněžnou a ZŠ Rokytnice v Orlických horách.
Turnaj se uskutečnil ve dvou věkových kategoriích. 

Kategorie A 1. – 3. třída se odehrála na fotbalovém hřišti v Doudlebách nad Orlicí.  Turnaje se zúčastnilo 5 základních škol rychnovského  okresu. Postupujícím do krajského finále se po zásluze stala ZŠ Opočno.
Kategorie B 4. – 5. třída se odehrála na fotbalovém hřišti v Rychnově n. K. za účasti 8 škol okresu (výsledky a snímky přineseme v pondělním vydání). Z postupu se radují žáci ZŠ Rokytnice v O. h.

Poděkování za uspořádání patří všem, kteří se podíleli na vydařeném letošním okresním kole. Za pořadatele musíme určitě poděkovat klubům, které se výborně postaraly o uskutečnění turnajů, a to fotbalovému klubu TJ Velešov Doudleby nad Orlicí jmenovitě Filipu Leimerovi a klubu FC Spartak Rychnov nad Kněžnou jmenovitě Václavu Hájkovi.
Postupujícím školám přejeme hodně sportovních úspěchů v krajském finále, které  se hraje 22. května v Jičíně.
Na okrese Rychnov nad Kněžnou se odehraje ještě jedna skupina McDonald´s Cupu a to nepostupová soutěž škol. V ní se utkají mužstva ZŠ Voděrady a ZŠ Přepychy.

Zdeněk Paleček, Miroslav Rücker