Tahák víkendového 21. kola nejvyšší krajské fotbalové soutěže v Rychnově nad Kněžnou skončil jasným vítězstvím domácích fotbalistů. Favorizovaní hosté z Kostelce nad Orlicí v okresním derby tahali za kratší konec a odjeli s třígólovou porážkou. Svěřenci kouče Jana Čermáka tak dokonale odčinili podzimní prohru na hřišti tradičního rivala.

V příštím kole se oba zástupci našeho okresu střetnou s týmy z Hradecka. Rychnovští se představí v sobotu dopoledne na trávníku hradecké Slavie a Kostelečtí v neděli odpoledne přivítají ve Zdelově nováčka z Třebše. Ještě předtím na kostelecký tým čeká ve čtvrtek 19. dubna dohrávka v Novém Bydžově (17.30).

Rychnov n. K. - Kostelec n. O. 3:0

Do utkání vstoupili lépe domácí fotbalisté. V 9. minutě se ocitl ve velké šanci F. Stieber, ale vystřelil jen do kosteleckého brankáře. V 15. minutě si na dlouhý míč za obranu naběhl Zajíček a střelou na zadní tyč otevřel skóre utkání – 1:0. Vzápětí přišla další slibná šance domácích, ale tentokrát bez gólového efektu. Po půlhodině hry Počtýnský odcentroval do vápna, brankář Ikizgül míč jen vyrazil, následně jej chtěl odkopnout, ale trefil jen nohu Noska. Rozhodčí nařídil pokutový kop a kosteleckému brankáři ukázal žlutou kartu. Penaltu pak s přehledem proměnil Pohl – 2:0. Ve 43. minutě byli domácí blízko vstřelení třetího gólu, ale tečovaný míč skončil vedle kostelecké branky. V poslední minutě prvního poločasu F. Stieber vystřelil zpoza vápna a skákavá střela za přispění terénu skončila v síti za ležícím Ikizgülem – 3:0.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran. V 51. min. zahrávali domácí trestný kop a tečovanou střelu kostelecký brankář se štěstím chytil. O dvě minuty Kostelečtí vyslali první střelu na rychnovskou branku, ale Holoubek byl pozorný. Největší šanci si hosté vytvořili v 57. min., Bartošovu střelu však rychnovský gólman bravurně chytil. Na druhé straně v 67. minutě Bastos Oliveira Flavio Daniel postupoval sám na branku, ale Ikizgül ho na hranici vápna vychytal. Do konce utkání se již nic významného neudálo a domácí zaslouženě získali tři důležité body. Kostelečtí se kromě dvou střel k ničemu nedostali.

Jan Čermák, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Naše výkony, doufám, že „byly“ jako den a noc – rád bych udržel dnešní úroveň. V týdnu jsme odvedli velký kus práce, uvidíme, zda tento trend udržíme… Hráči by měli pochopit, co jim přineslo body a spokojení diváci, ti k fotbalu patří. U mě dnes dobrý… Za týden Slavia a Majáles – co bude silnější?“

Miroslav Umlauf, člen výboru FK Kostelec nad Orlicí: „Bohužel jsme předvedli naprosto zoufalý výkon a zaslouženě tak v derby prohráli rozdílem třídy.“   (dr, ah)