Rychnov – Týniště 2:1
V okresním derby domácí postrádali tvůrce hry Semeráda, hosté pak vedle kanonýra Mergance několik hráčů základní sestavy. V desáté minutě dlouhý autový hod Počtýnského do šestnáctky prodloužil jeden  z hostujících hráčů za záda bezmocného Marčišina – 1:0. Potom byl dvakrát blízko gólu domácí Vala, ale z úhlu mířil nepřesně a podruhé jeho střela prolétla vedle šibenice. Hosté mohli vyrovnat v 24. minutě, ale Voženílek v dobré pozici vystřelil slabě. O minutu později se ve vyložené šanci ocitl J. Hrubý, ale  mezi tyče nezamířil.

Po změně stran měli hosté územní převahu, ale Rychnov po brejku v 70. minutě zvýšil vedení zásluhou Zajíčka. Stejný hráč mohl o dvě minuty později přidat další gól, ale Marčišin si s jeho střelou poradil. Hosté zkorigovali výsledek v 88. minutě, kdy Pups rukou zastavil míč na brankové čáře a Vydarený z penalty upravil na konečných 2:1.

Hlasy trenérů
Martin Kameník (FC Spartak Rychnov nad Kněžnou): „Jsem šťastný, že jsme porazili Týniště. Soupeř měl možná více ze hry, ale hrál jen po vápno a v zakončení byl neškodný. Se štěstím jsme dali první gól,  pak jsme čekali na brejky a z jednoho přidali druhou branku. Před zápasem jsem tipoval, že vstřelíme tři góly, což také mohlo být, protože Zajíček šel sám na branku, ale nedal. V závěru soupeř už jen korigoval z penalty. Při neúčasti nemocného Semeráda jsme museli řešit složení sestavy. Chtěl jsem nasadit od začátku sedmnáctiletého Kočnara, ale pak jsem vsadil na kluky, kteří jsou v kádru. Semerád je náš klíčový hráč a jeho neúčast byla samozřejmě znát. Je to režisér, který dal naší hře řád a hlavně jeho zásluhou jsme se na jaře zlepšili. I soupeř byl oslaben o klíčové hráče. Zvláště kdyby nastoupil Merganc, měli bychom to ještě těžší. Ale myslím si, že Týništi chyběl víc Merganc, než nám Semerád. Samozřejmě chválím všechny hráče za bojovný a kvalitní výkon."

Radek Hrubý (SK Týniště nad Orlicí): „V prvním poločase jsme si po autovém vhazování vstřelili smolně vlastní branku a pak jsme neproměnili vyloženou šanci, kdy Honza Hrubý šel sám na branku. Navíc se po půlhodině hry zranil stoper Horák a do druhého poločasu nenastoupil zraněný Huňák. Ve druhém poločase jsme měli převahu a vytvářeli si i šance, ale nedokázali jsme je proměnit. To rozhodlo. Bohužel jsme dostali z brejku druhý gól. Jsem rád, že jsme nakonec dohráli v jedenácti, protože naše marodka se rozrostla na deset lidí. V minulých týdnech jsme absolvovali náročný program dohrávek a pohárových zápasů, není divu, že kluci už toho mají dost. Škoda prohry, mohli jsme tady uspět."