Ohnišov slavil třetí jarní vítězství

Rychnovsko – Krajská fotbalová I. A třída  měla na programu 21. kolo. Ohnišov potvrdil dobrou jarní formu a zvítězil nad Třebší. Tři „povinné" body získali fotbalisté Kostelce nad Orlicí v duelu s poslední Policí nad Metují. Cenný bod přivezly Častolovice z Černilova.

22.4.2014

Krajská I. A třída: Kostelec zdolal poslední Polici, Častolovice přivezly bod z Černilova Foto: Zdeněk Mudroch

Ohnišov – Třebeš 3:1
Fakta – branky: 20. Fiedler, 40. a 65. (pen.) Kratěna – 16.Farkaš. Rozhodčí: Nývlt. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 2:1. Ohnišov: Josef Mačí – Hronovský, Balek, Poláček, J. Remeš – Kratěna, Kroulík – Krpata, L. Macháček, Fiedler – L. Remeš.
Jaroslav Macháček, trenér TJ Start ZD Ohnišov: „Chtěli jsme potvrdit zisk bodů z cizích hřišť v minulých kolech, což se nám podařilo, a proto jsem s naší hrou a s výsledkem utkání spokojen. Hráli jsme opět jako celek velmi zodpovědně a nerozhodilo nás ani brzké vedení hostů. Skóre jsme otočili v náš prospěch a v závěru utkání si vedení pohlídali. Pokud si hosté vytvořili nějakou gólovou šanci, tak ji skvělým zásahem zlikvidoval náš gólman."

Kostelec – Police 2:1
Fakta – branky: 10. Sehnal, 50. Řehák – 4. Hauk. Rozhodčí: Odvárko. ŽK: 4:3. ČK: 0:1 (89. Klapkovský). Diváci: 195. Poločas: 1:1.  Kostelec n. O.: Matoušek – L. Šrámek, Řehák, Tichý, Málek – Plocek, Cvejn, Bendig, Švandrlík (79. Vilímek) – Sehnal (90. Johanides, Jošt (59. J. Šrámek).
Stanislav Mára, jednatel FK Kostelec nad Orlicí: „Hosté se ujali rychle vedení, když z rohu skóroval Hauk.

Kostelečtí se ze vstřelené branky rychle oklepali a Sehnal vyrovnal. Poličtí určitě nepůsobili odevzdaným dojmem. Dobře vědí, o co hrají, a v brejkových situacích byli hodně nebezpeční. V 50. minutě byl faulován Cvejn a Řehák se z trestného kopu nemýlil a poslal domácí do vedení. Poličtí v závěru tlačili, ale vyrovnat se jim již nepodařilo. Kostelečtí si tak na konto připsali velmi důležité body."

Černilov – Častolovice 1:1
Fakta – branky: 76. Čapek – 82. Pinkas. Rozhodčí: Miškář. ŽK: 2:6. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Častolovice: Jedlička – Novák, Kuhn, Lux, Marek – Cvejn, T. Přikryl, Pavel Mráz, Pinkas – Kalousek, Králík (20. M. Brandejs).
Luboš Chlajn, trenér AFK Častolovice: „První poločas byl vyrovnaný, druhá půle již byla ve znamení jednoznačné převahy domácích, kteří nedokázali trefit ani prázdnou branku. Několik ošemetných situací vyřešil výborně chytající Jedlička. Se ziskem bodu jsme velmi spokojeni."

22.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
Patrik Rybár.

Rybárovi rekord utekl, ale Hradci ne

Už téměř rok se hradecký krajský soud zabývá jedním z nejrozsáhlejších případů daňových úniků při výrobě tabáku ve východních Čechách. Osm podnikatelů a dvě firmy měli připravit stát o 130 milionů korun za nepřiznanou spotřební daň.

Řezali tabák a připravili stát o 130 milionů

Zase koncovka... Zase remíza

Praha, Hradec Králové - Mělo to být hradecké fotbalové derby, jenže Olympia po postupu do druhé ligy přesídlila do Prahy. „Už je neberu jako hradecký tým. Ani tam nehrají žádní kluci z Hradce,“ říkal záložník „pravého“ Hradce Ladislav Martan.

Obraz Klanění tří králů patří Smiřicím, rozhodl soud

Hradec Králové - Ve sporu města Smiřice a farnosti Holohlavy o vlastnictví barokního oltářního obrazu Klanění tří králů dal Okresní soud v Hradci Králové zapravdu Smiřicím.

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Opočno - Opočenský divadelní podzim pokračuje 20. října. Na pódiu Kodymova národního domu se v 19 hodin představí obnovený divadelní spolek Tyl z Rychnova nad Kněžnou s notoricky známým Brdečkovým příběhem Limonádový Joe – kusem z prostředí Divokého západu, kde se v místním baru scházejí kovbojové, honáci dobytka i různí dobrodruzi a podnikavci.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Dobruška - Kuželkářský klub Dobruška pořádá turnaj čtyřčlenných družstev mužů a žen pro neregistrované hráče v disciplíně 4 x 60 hodů sdružených.