Tomáš Hubka, starosta České Skalice a bývalý prezident TJ Jiskra Česká Skalice: „My jsme s Vráťou měli velice hezký vztah, nejen po stránce sportovní, ale i po stránce profesní. Vždy, když mi na městském úřadě dělal revizi hasicích přístrojů, tak se nezapomněl stavit a probrali jsme fotbal od první ligy až po pralesní ligu. Tato zdrcující zpráva nás všechny, kteří jsme ho znali, strašně vzala. Je to věc, která dlouho zůstane v srdci. Byl celý život velmi dobrým hráčem, ale i člověkem. Informace o jeho úmrtí mě ranila o to více, že tu před týdnem byl a já se ho vyptával na další budoucnost, důchod atd. On mi říkal, že si nechá jen pár míst, kde jsou příjemní lidé, aby měl na benzin a pivko po tenise. Určitě plánuji, že při prvním domácím mistráku České Skalice promluvím za město a minutou ticha uctíme památku tohoto výjimečného člověka.

Karel Krejčík, trenér Náchoda – Deštného: „Včera (ve čtvrtek – pozn. red.) jsem poslouchal rádio a když jsem zaslechl jeho jméno, byl to pro mě ohromný šok. Proti Vráťovi jsem hrál nespočet utkání – já v dresu Chocně, on v dresu Náchoda. Proto vím, jaký to byl perfektní chlap i fotbalista, navíc jsem měl tu čest trénovat i jeho syna, o kterém mohu říci úplně to samé. Asi před měsícem jsme se potkali na fotbale, …(odmlčí se). Je mi z toho do breku. Je strašná škoda, že odešel takto brzy.“ (mr)

Ahoj Vráťo, včera jsem si chtěl s tebou opět popovídat, ale ty jsi mi nebral telefon. Pak jako blesk z čistého nebe přišla ta smutná zpráva. Poprvé jsi mě a všechny své spoluhráče a kamarády zarmoutil. Tvá neomylná levačka nestačila sešlápnout pedál, když tě nezodpovědný řidič poslal tam, odkud již není návratu. Moc dobře vím, jak jsi miloval manželku a své děti i vnoučata. Moc dobře vím, že nám všem budou chybět tvoje vyprávění a historky ze života. Moc dobře vím, jak jsi miloval kulatý nesmysl a zelený trávník. Bohužel, teď vše musíš řídit z fotbalového nebe, kam ti nejen syn Vráťa a oba vnukové budou posílat vstřelené branky. Já a všichni, kteří s tebou sedávali v kabině nezapomeneme, že odešel skvělý člověk a kamarád.
Čest Tvé památce. Jan Jebavý a bývalí spoluhráči