Krajská I. A třída

Dobruška – Dvůr Králové B 4:0


Do přestávky se domácí ujali vedení zásluhou výborného presinku, po němž královédvorská obrana chybovala. Skóre zápasu otevřela Dančova dorážka po centru Haška a střele Dostála. Krátce před přestávkou přihrál L. Danč kanonýru Haškovi, jemuž stačila čtvrthodina na zkompletování hattricku. Hosté promarnili šance na zkomplikování vývoje zápasu na konci zahajovací půle. Ve 45. min. Martin Otradovský z úhlu orazítkoval tyč Šrámkovy svatyně a za chvíli se tváří v tváři dobrušskému gólmanovi ocitl jeho bratr Tomáš, ale netrefil se mezi tyče. V závěrečné půlhodině se už hrálo pouze na branku hostů, ale dobrušští střelci už měli mušku vychýlenou. Nejblíže měl ke vstřelení branky zkušený Zrzavý, jeho střelecký pokus však zastavila tyč.


Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Chválím hráče za zodpovědný přístup především v defenzivě. S výjimkou úvodního poločasu proti Kostelci jsme na jaře neinkasovali.“


Branky: 40., 50. a 55. Hašek, 18. L. Danč. Rozhodčí: Hrabík. Bez ŽK. Diváků: 200. Poločas: 2:0.

TJ Dobruška: Šrámek – Horák – Jarkovský (65. Šotola), T. Zilvar, Effenberk – Dostál (58. Alt), Zrzavý, Mikušík, A. Zilvar – L. Danč (65. Hlavsa), Hašek.

Kostelec nad Orlicí – Hořice 4:1

Zápas začal pro domácí šokem. V 5. min. ve středu hřiště prohráli souboj a hosté chyby potrestali dalekonosnou střelou Poura, která skončila za zády překvapeného brankáře Matouška – 0:1. Kostelečtí přidali a zaměstnávali hostující obranu. Velká převaha jim ve 23. min. přinesla vyrovnání. Po přesném centru Řeháka skóroval hlavou Karnas – 1:1. Tři minuty před přestávkou se domácí radovali podruhé a opět u toho byl stoper Řehák, který míč prostrčil českou uličkou na Pinkase, jenž vstřelil svoji první jarní branku – 2:1. Po změně stran patřila Kostelci čtvrthodina, během níž propásli velké šance Pinkas a Šrámek. Poté Hořičtí ovládli střed hřiště a domácí udržel nad vodou brankář Matoušek, který zmařil dvě vyložené šance. Tři minuty před koncem vybojoval míč střídají Bulavcjak, zatáhl ho na polovinu soupeře a centrem našel na druhé straně hřiště Pinkase , který chytrým lobem nedal brankáři šanci - 3:1. V 90. min. unikl po pravém křídle Pinkas a svému parťákovi v útoku nabídl centrem gólovou šanci, kterou Karnas nepohrdl – 4:1. Po skončení utkání uviděl jeden z hostujících hráčů červenou kartu za urážku sudího.


Stanislav Procházka, trenér FC Kostelec n. O.: „Utkání dvou rozdílných poločasů. V úvodním jsme jasně dominovali my, a ve druhém byl lepší soupeř. Se štěstím jsme ubránili nejtěsnější vedení a v samotném závěru udeřili. Soupeř mě překvapil velmi dobrou hrou především v záloze s rychlým přechodem do útoku. Hráčům děkuji za bojovnost a přístup k utkání. Kvituji, že jsme opět dokázali otočit nepříznivý vývoj zápasu. Čtyři vstřelené branky jsou tou nejlepší pozvánkou pro fotbalové fanoušky.“

Branky: 23. a 90. Karnas, 42. a 87. Pinkas – 5. Pour.

FC Kostelec nad Orlicí: Matoušek – M. Mitana,, Hodač, Řehák, Bolehovský (80. Chaloupka) – Mlynář, Klapal (46. Žežule), Kvasnička (69. Bulovciak), Šrámek - Karnas, Pinkas.