Černíkovice – Častolovice 2:2

V sousedském derby se hrál oboustranně pohledný fotbal, který se divákům musel líbit. Utkání předcházelo blahopřání domácímu brankáři Davidu Holubkovi, který vstoupil do svazku manželského, a jeho manželka provedla čestný výkop. V úvodu si domácí vytvořili mírnou územní převahu, ale jen po šestnáctku, zatímco více brankových šancí měli na svém kontě Častolovičtí, jenže mířili nepřesně. Ani černíkovickým hráčům se v koncovce nevedlo lépe. Zahazovali i nejvyloženější šance. Navíc v obou brankách byli pozorní oba gólmani Jedlička a M. Vik. Až pět minut před přestávkou Hanuš našel ve vápně volného T. Vika – 1:0. Druhý poločas se hrál za mírné převahy hostí, kteří ovšem dlouho nemohli vyzrát na výborného M. Vika. Až v 77. min. přišel do domácí šestnáctky přesný centr a častolovický kapitán M. Přikryl hlavou vyrovnal – 1:1. Stejný hráč v 84 min. lišácky provedl trestný kop, a hostům se tak povedl obrat – 1:2. O dvě minuty později se do trestného území Častolovic prodral T. Vik a hostující obrana ho zastavila jen za cenu faulu. Rozhodčí ukázal na pokutový kop, z něhož sám faulovaný hráč vyrovnal na konečných 2:2.

Branky: 40. a 86. T. Vik (druhá z pen.) – 77. a 84. M. Přikryl. Sokol Černíkovice: M. Vik – Bárta, J. Holoubek, Klapal, D. Hanuš – J. Hanuš (75. T. Kalous), Černý, Pohl, Hovorka – T. Vik, Nosek. AFK Častolovice: Jedlička – Beneš, Zeman, Plocek, Plašil – Dostál, Pinkas, T. Přikryl, Brzokoupil – Kalousek, M. Přikryl.

Ohnišov – Třebechovice 3:3

Ohnišovští fotbalisté vybojovali proti vítězi soutěže cenný bod, přestože hráli pětašedesát minut bez vyloučeného Týfy. Dvacet minut před koncem hrající kouč Ohnišova Klemenc vyrovnal hlavou.

Jiří Klemenc, trenér Startu Ohnišov: „Nastoupili jsme ve velmi kombinované sestavě a soupeř byl od začátku lepším týmem. Dvakrát nás v úvodu podržel brankář Ryšavý. Po úniku Kárníka a gólu Krpaty jsme se ale ujali vedení my. Pak hosté vyrovnali a následně se z velmi přísně nařízené penalty ujali vedení. Navíc krátce poté přišlo vyloučení Týfy kvůli stažení útočníka. Vypadalo to s námi velmi zle. Ovšem zabojovali jsme a po faulu vyrovnali. Hosté získali vedení zpět po dorážce ze skrumáže. Před branku Třebechovic jsme se pak dostávali velmi sporadicky. V 70. min. jsme však po standardní situaci vybojovali roh a po něm nám vyšel signál na přední tyč. Hosté v závěru dobývali naši branku, ale zásluhou bojovnosti i potřebné dávky štěstí jsme bod uhájili.“

Branky: 15. Krpata, 60. Kárník z pen., 70. Klemenc – 20. a 25. Placák (druhá z pen.), 65. Sehnal. ČK: 1:0 (25. Týfa). Start Ohnišov: Ryšavý – Hronovský, Týfa, Čtvrtečka, Králíček – Hofman, Macháček, Klemenc, Krpata – Kárník, Kupka.

Vamberk – České Meziříčí 3:2

V dalším okresním derby závěrečného kola se po obratu ve druhé půli radovali hráči domácího Baníku.

Jan Čermák, trenér Baníku Vamberk: „Mladé pušky Vamberka se po výpadku z minulého týdnu probudily a v zápase plném zvratů dokázaly zvítězit. Dobře zahrál celý tým, ale vyzdvihnout musím především Libora Flekra, který konečně pochopil, kde je jeho místo a zájemcům o jeho služby předvedl svoje přednosti. Gratuluji hráčům dorostu k vítězství v krajské soutěži a těším se na budoucí spolupráci v týmu mužů. Pozitivní je i postup B-týmu dospělých do III. třídy.“

Milan Hašek, trenér FC České Meziříčí: „Bez pěti hráčů základní sestavy jsme sehráli vyrovnaný zápas. Poločas jsme zaslouženě vyhráli a krátce po změně stran Petr Tomášek propásl velkou šanci, po níž jsme mohli utéct na rozdíl dvou gólů. Domácím se pak podařilo skóre otočit a v závěru taktickou hrou plnou zdržování, které jim rozhodčí bohužel toleroval, nejtěsnější vedení udrželi.“

Branky: Kubias, Malý, Souček – Slánský, Hrubý. Poločas: 1:2. Baník Vamberk: J. Flekr – L. Flekr, Dostál, Kubias (60. Baculák), Svoboda – Malý, Vašků, Souček, P. Šponar – M. Šponar (50. Kmec), Hamerský. FC České Meziříčí: Baše – Šichan – Kubíček, Kozák, Kupka (81. L. Havel) – Kozlík, Slánský, P. Tomášek, Minařík – R. Havel, Hrubý.

Albrechtice – Teplice 5:2

Nováček z Albrechtic po domácím zaváhání Předměřic (s Dohalicemi 0:0) nečekaně obsadil v konečné tabulce skvělou druhou příčku.

Vladimír Pacholík, trenér SK Albrechtice: „Před utkáním jsme měli obavy, ale nikoliv ze soupeře. Ke předchozím absencím se přibyly další a přidala se k tomu ještě vůně opékaného vepřového, která se linula celým areálem, což z hlediska sportovní stránky nevěstilo nic dobrého. Nakonec jsme derniéru sezony zvládli se ctí. Nejvíc potěšilo, že se nám po delším zranění vrátil na trávník Jirka Kotyza.“

Branky: 55. a 62. Sršeň (první z pen.), 33. Čepelka, 72. Kuzma, 90. Moravec – 26. Kalaš, 70. Mucha. SK Albrechtice: Janda – O. Velíšek, L. Velíšek, Pírko (88. Moravec), Barták – Kuzma, Jaroš, Sršeň, Čepelka, J. Zeman (50. Kotyza) – Klofanda.