Krajský přebor: Spartak Rychnov inkasoval od horkého favorita ze hry pouze jednou. Přepychám zlomily vaz dva pokutové kopy

Doudleby – Jaroměř 4:1

Doudlebský Velešov doma úspěšně navázal na výhru v Náchodě (2:1) a v tabulce se posunul na devátou příčku.

Jan Chasák, trenér Velešov Doudleby nad Orlicí: „V úvodním poločase byli hosté lepší mužstvem, ale my jsme ho vyhráli 2:1, což bylo důležité. Po změně stran jsme se herně zvedli a vedení pojistili dalšími dvěma brankami. Jsem rád, že nám vyšlo zahrávání standardních situací, po nichž jsme vstřelili tři góly. Doufám, že nám zlepšená forma vydrží i v následujících důležitých střetnutích proti Novému Hradci a Přepychám.“

Branky: 4. Schod, 45. J. Kráčmer, 65. Sršeň, 68. Hofmann – 40. Horák.

Rychnov - Olympia 0:3

Fotbalisté Spartaku nastoupili do utkání proti horkému favoritovi s obrannou taktikou, která se jim vycházela až do 36. minuty. Po obdržené brance domácí nadále příkladně bojovali a soupeři nic nedarovali. Přísně nařízený pokutový kop přinesl zvýšení náskoku hradeckého mužstva. Konečnou podobu výsledku dal jedenáct minut před koncem Dvořáček. Domácí lídrovi soutěže vzdorovali statečně.

Martin Hodoval, trenér FC Spartak Rychnov n. K.: „Podali jsme bojovný a zodpovědný výkon, přesto to na špičkového soupeře nestačilo. Proti favoritovi jsme však ze hry inkasovali pouze jednou - první gól padl po standardní situaci a druhý z pokutového kopu.“

Branky: 36. Motyčka, 59. Hůlka z pen., 79. Dvořáček.

Broumov - Přepychy 3:1

Přepyšští fotbalisté v Broumově sice vyhráli úvodní poločas, ale ke zvratu v utkání přispěl hlavní rozhodčí, který proti hostům odpískal dvě penalty.

Miroslav Pavel, asistent trenéra SK Přepychy: “Jsme zklamaní, protože jsme měli bodovat. Po tečovaném trestném kopu Petery jsme vedli až do přestávky. Druhou půli jsme nezačali nejlépe. Krátce po přestávce si sudí proti nám vymyslel pokutový kop. Broumov pak měl mírnou převahu, ale my jsme hrozili z rychlých brejků. Domácí zahráli rukou ve vápně, ale sudí to neviděl nebo nechtěl vidět. Chyboval i při ocenění facky broumovského hráče – udělil pouze žlutou kartu. Další pokutový kop v náš prospěch se měl pískat po faulu na Chválka v šestnáctce. Rozhodčí penaltu nakonec pískl, ale proti nám po faulu, který byl mimo šestnáctku. V závěru jsme hráli vabank a po závaru jsme měli vyrovnání na dosah. Bohužel jsme neskórovali a domácí z rychlého brejku uzavřeli skóre zápasu. Nerad si stěžuji na rozhodčí, ale tentokrát nám pan Vít skutečně nepřál. Musím poděkovat hráčům za bojovný výkon. Někteří nebyli zcela fit přesto nastoupili - Chválek nastoupil se zraněním a Kollár by za normálních okolností na trávník také nešel.“

Branky: 52. a 88. Kuchta obě z pen., 90. Hitschfel – 13. Petera.

1. Olympia Hradec 11 1 0 49:7 34
2. Nová Paka 10 1 1 36:10 31
3. Jičín 9 0 3 43:19 27
4. Trutnov 8 2 2 32:12 26
5. Broumov 8 2 2 33:15 26
6. Česká Skalice 6 2 4 18:12 20
7. Černilov 6 0 6 13:24 18