„Po autovém vhazování propadl odražený balon ke mně. Jen jsem se jej snažil v chumlu hráčů dobře trefit a uklidit do sítě, což se povedlo," uvedl v úvodu rozhovoru šestadvacetiletý záložník.

Ruku na srdce, očekávali jste, že Týniště bude zažívat tak úspěšný podzim?
Těžká otázka. Sešla se tady výborná parta dobrých, technicky velmi slušně vybavených fotbalistů, kteří si navíc umějí vzájemně vyhovět a na naší hře je to znát. Chtěli jsme v tabulce určitě hrát co nejvýš a samozřejmě bychom se v horních patrech rádi udrželi co nejdéle.

Zdá se, že první porážka týmu 1:3 před týdnem v Kratonohách na vás nezanechala žádné stopy. Souhlasíte?
Myslím, že ani tam jsme nehráli špatně. Soupeře jsme tlačili, škoda několika našich neproměněných šancí, ale prohra nás nijak nerozhodila.
V utkání s Červeným Kostelcem byl první poločas z vaší strany excelentní, ale po přestávce jste přenechali iniciativu hostům a už to nebylo ono…
Nevím, čím to bylo. Asi jsme se uspokojili s tříbrankovým vedením a mysleli si, že už to nějak dohrajeme. Náš výkon v této fázi opravdu nebyl dobrý. Soupeř sice snížil, ale víc už jsme mu nedovolili. O našem zaslouženém vítězství tak rozhodly tři rychlé góly během dvaceti minut.

V příštím kole se Týniště v sobotu představí na hřišti Slavie Hradec Králové. Kudy by mohla vést cesta k bodům?
Slavia má nesporně kvalitní tým, který se nyní rozjel, čeká nás těžký zápas. Budeme spoléhat na naši typickou kombinační hru a kvalitní defenzívu.    (hl)