Za čtrnáct dnů půjde o páté utkání. „Proto protáčíme sestavu. Máme výhodu, že kádr je vyrovnaný, nikdo z něj významně nevybočuje,“ řekl kouč Karel Havlíček.

Druhým protivenstvím bude sám soupeř. Ústí je sice v tabulce předposlední, jenže v pátek večer bude spoléhat na klišé o tom, že nové koště dobře mete. U týmu je nový trenér, Jiřího Skálu vystřídal Aleš Křeček, například bývalý kouč Brna. „Ten impuls většinou funguje. Bylo to tak i u nás,“ připomněl Havlíček situaci, kdy na jaře pořebíral celek po Bohuslavovi Pilném. Votroci byli najednou úspěšní, i když na záchranu první ligy už nedosáhli.

Třetí nástrahou je návrat do druholigové reality. Hradec uspěl v poháru v souboji s prvoligovými Teplicemi, jenže fotbal o patro níž je prostě jiný. „Nechutný,“ glosoval gólman Radim Ottmar. „Musíme přepnout, nevznášet se v oblacích,“ nakázal Havlíček.

Ve druhé lize se hraje urputněji, s mnohem více fauly. Teplice zastavily Hradec nedovoleně 8x, předtím Sokolov 18x, Příbram dokonce 20x. „Potřebujeme bodovat konečně zase naplno,“ řekl přesto záložník Marek Krátký, mimochodem bývaý hráč Ústí.